Łatwe odkurzanie

Odkurzacze są o tyle problematycznymi urządzeniami, że do ich składowania jest potrzebna cenna przestrzeń. Problematyczne jest również przełączanie urządzenia między różnymi kontaktami w dużym domu, regularne wymienianie worka i dźwiganie całego, nierzadko kilkukilogramowego odkurzacza.

Czyste wnętrze
Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

Poza tym niedziałające filtry powietrza bywają uciążliwe dla alergików. Dlatego też narzędziem, o jakim marzy każda gospodyni domowa jest innowacyjny odkurzacz centralny, który eliminuje większość wymienionych niedogodności. Jest intuicyjny w obsłudze, rzadko się psuje, nie robi dużo hałasu i nie jest wcale dużo droższy od tradycyjnego urządzenia.

Jak działa?
Cała idea takiego odkurzacza polega na schowaniu centralnego elementu odkurzacza w miejscu, w który jego hałas nie będzieprzeszkadzał – w piwnicy czy schowku i przeprowadzenie przewodów w ścianach do wszystkich wnętrz. W ścianach stosuje się specjalne gniazdka przypominające te w których jest prąd. W gniazdkach znajduje się schowana rura odkurzacza (odkryj propozycję odkurzaczy z http://www.doman.com.pl/), który po przymocowaniu końcówki włącza się samoistnie. Jednostka centralna zbiera wszelkiego rodzaju odpady, z uwagi na rozmiary trzeba ją opróżniać znacznie rzadziej niż tradycyjne urządzenia.

Mieszkanie
Autor: Amanda Halprin
Źródło: http://www.flickr.com

To proste rozwiązane zyskało wielu zwolenników i jest stosowane w większości nowoczesnych domów. Moc odkurzacza jest dobierana każdorazowo w zależności od długości przewodów poprowadzonych w ścianie i innych indywidualnych potrzeb.

Najlepsze odkurzacze
W większej części domów jednorodzinnych prowadzi się około 20 metrów instalacji wewnątrz ścian. Daje to możliwość podłączenia odkurzacza do 5 kontaktów. W takiej konfiguracji doradcy zalecają odkurzacze beam sc 335. Jest to populrana jednostka centralna o zadowalającej mocy ssącej, wydajnych filtrach powietrznych i pojemniku mieszczącym do piętnastu litrów.

Korzystna cena i wysoka jakość sprawiają, że coraz większa liczba osób decyduje się sięgnąć właśnie po ten konkretny odkurzacz. Dla bardziej skomplikowanych instalacji przewidziano inne egzemplarze tej jednostki centralnej pozwalającej na wykorzystanie przy większej instalacji, sięgającej nawet 120 metrów i pozwalającej na instalację do 20 kontaktów.

Źródło: Doman.com.pl