Letni dzień dla właściciela domu z ogrodem jest okresem ciągłych robót.

Letni dzionek dla właściciela domku z ogródkiem jest okresem notorycznych prac. Przyjemnych jak co tygodniowe koszenie trawników bądź precyzyjne formownie żywopłotu albo podlewanie ogródka szczególnie w bardzo upalne dni. Zatem po rannej czarnej kawusi i rogalu z masełkiem i dżemikiem na wzór francuski, po krótkiej gimnastyce nie za długo, tyle tylko by nabrać energii, oraz żeby zapewnić sobie odrobinę dobrego samopoczucia na cały dzień, ponieważ przecie zajęć już czeka tak wiele, że nie da się w inny sposób.

Zaraz po śniadanku (także na urlopie) trzeba posprzątać, posegregować rzeczy, zmyć kubki, czasem przetrzepać chodniki.
domek
Autor: Classen
Źródło: http://www.classen.com.pl

Następnie kontrola ogrodu, strzyżenie trawników, nawadnianie róż które rosną przy ogrodzeniu, lub zwyczajnie się leniuchuje. Czasami jednak w facecie budzi się potrzeba reperowania czegokolwiek.

Impulsem może być przykładowa felerna szafka w której wypada wyregulować zawiasy – sprawdź link. W innym razie nieodzowna może być wizyta w sklepie z meblami i nabycie nowego sprzętu. Może to poskutkować zmianą wystroju mieszkania, ponieważ pani domu stwierdzi że do dziewiczej szafki w żadnym wypadku nie pasują obecne zasłony czy też kobierzec. Podejmuje się więc pan domu wymiany zawiasów. Wyjęte z zakamarków schowka sprzęty majsterkowicza prowokują do kolejnych przedsięwzięć.

Do obiadu pozostało wiele czasu, można zatem pomyśleć o dawno planowanej budowie altany dla dzieci, aby letnie słońce ni deszcz nie przeszkadzały im w zabawach. Najpierw zabieramy się od stworzenia projektu naszej altanki. Wybieramy zakątek na tyle cichy aby można było
domek
Autor: Metrohouse & Partnerzy S.A.
Źródło: Metrohouse & Partnerzy S.A.

spokojnie wypocząć, jednak nie za bardzo daleko od domostwa, tak by można było wygodnie w letni dzień przynieść kartofle z zsiadłym mlekiem posypane koperkiem. Majsterkowicz przycina odpowiednio deseczki mające stworzyć szkielet przyszłej altany.

Następnie wypada zadecydować co będzie tworzywem ścianek. Moim zdaniem najlepszym sposobem będzie wykonanie ich z materiału, najlepsze jest płótno żaglowe, ze względu na wytrzymałość i nieprzemakalność. Płótno takie dobrze przepuszcza powietrze, a zatem wydaje się być idealne w tym celu. Takie rozwiązanie wyeliminuje zarazem nieodzowność zamontowywania zawiasów. Po zakończeniu prac konstrukcyjnych muszę w dalszym ciągu zadbać o stylistykę, zakupić doniczki, posadzić kwiaty czy też inne rośliny i zaprosić dziatwę do zabawy w ogrodzie.