Łóżka piętrowe dla dzieci będą dobrą alternatywą dla tradycyjnych łóżek

Okres jesienno-zimowy jest dla mieszkańców czasem remontów. Niektórzy właściciele domów chcą nadążyć z remontami przed świętami, by móc w tym czasie świętowania cieszyć się estetyką domu.

Wyszukiwane są komody drewniane z szufladami, materac piankowy czy łóżka piętrowe. W tym artykule zostanie podjęta kwestia zakupu piętrowych łóżek do pokoju dziecięcego. Czy warto łóżka piętrowe zakupić? Oto odpowiedź na to pytanie.
stylowa komoda
Autor: xrayspx
Źródło: http://www.flickr.com

Łóżka (strona tutaj) piętrowe warto zakupić, w czasie jak istnieje taka potrzeba. Kiedy owa potrzeba istnieje? W takim przypadku, gdy mieszkanie ma malutki metraż lub gdy rodzina ma dużo dzieci. W takim przypadku mądrym wydaje się wykupienie piętrowych łóżek i są one wtenczas solidną alternatywą dla łóżek niepiętrowych. Teraz na rynku jest bardzo szeroki wybór piętrowych łóżek. Tym co je wszystkie charakteryzuje jest niezwykła praktyczność. W praktyce możemy wyróżnić ich 2 rodzaje. Zobacz też http://lozka.net.pl/product-pol-660-Materac-piankowy-STANDARD.html

składanie łóżka
Autor: Sunset Removals
Źródło: http://www.flickr.com

Do pierwszej grupy przyporządkować możemy te łóżka, które służą wyłącznie do nocnego wypoczynku. Najczęściej są dwupoziomowe, jednak czasem można także spotkać wyższe. W przypadku dwupoziomowych zaleca się, żeby mniejsze dziecko spało na niższym poziomie, a większe na wyższym. Uniknie się w ten sposób niebezpieczeństwa zagrożenia życia czy zdrowia małego dziecka, które schodząc z wyższego poziomu może się ześlizgnąć z drabinki i upaść. Te łóżka posiadają również różne rozwiązania zejść. Może to być klasyczna drabinka, jednakże zarówno można spotkać rozwiązania bardziej wymyślne. Otóż producenci łóżek piętrowych przekazują też zejścia na sposób zjeżdżalni. Jest to nader rozrywkowy sposób, który może skusić dzieci do wczesnego opuszczenia łóżka, co w innych przypadkach może być bardzo trudne.

Do kolejnej grupy zaliczać możemy łóżka, które służą nie tylko do spania, ale zarówno do pracy. I w tym modelu z reguły łóżko jest u góry, a dół jest zajęty przez biurko, przy którym dziecko robi zadania domowe czy spędza aktywnie czas wolny. To rozwiązanie również pomaga opiekunom oszczędzić sporo miejsca w pokoju. Powyższe plusy czynią łóżka piętrowe godnymi polecenia, szczególnie wówczas, gdy ma się ograniczoną przestrzeń domową.