Meblujemy pierwsze mieszkanie! O czym nie zapomnieć podczas urządzania lokum? Podpowiadamy poniżej.

Kupienie swego własnego, pierwszego lokum, to ogromna radość. Może być niewielkie, może być do wyremontowania, ważne jest, że własne. Mnóstwo świeżo upieczonych właścicieli ma niestety często problem z umeblowaniem własnego lokum.

Co zwykle sprawia problemy? W szczególności umeblowanie – sypialni, pokoju gościnnego oraz innych pomieszczeń. Jest tak wiele pięknych, eleganckich kompletów do wypoczynku, jak na przykład meble Maximus, że nierzadko zwyczajnie nie wiadomo, na jaki komplet się zdecydować. Należy również mieć na uwadze, iż nie jest to prosta decyzja – meble takie kupujemy zazwyczaj na wiele lat, dobrze jest więc sprawę przemyśleć. Zastanówmy się, jak duża kanapa jest potrzebna – dwu-, a może trzyosobowa? wejdź czy musimy dokupić fotel lub pufę? Jeżeli posiadamy duży salon, to sprawa zdaje się oczywista – możemy zakupić duży komplet wypoczynkowy. W wypadku niedużego mieszkania z kolei tak wiele mebli będzie zajmowało cenne miejsce. Najlepiej w takowym wypadku wybrać niewielką kanapę, najlepiej jeśli się rozkłada i ewentualnie jeden nieduży fotel.
meble maximus
Autor: César
Źródło: http://www.flickr.com
Podobnie przedstawia się sprawa regałów i szaf. Jest to szczególnie istotna kwestia w przypadku niewielkich mieszkań, np. kawalerek albo – witryna w tym temacie – dwupokojowych. Należy przemyśleć sprawę i zadecydować, co okaże się dla nas najważniejsze – regały, na których np.

postawimy wiele książek oraz pamiątkowych zdjęć, albo może wielka, pojemna szafa, najlepiej wykonana na zamówienie, w jakiej pochowamy nie tylko ciuchy i obuwie na każdą porę roku, ale również inne urządzenia albo akcesoria do domu, takie jak koce, plecaki albo może nawet laptopa.