Moda militarna ma się dobrze

Moda na militaria od wielu lat nie słabnie. Dzieje się tak dlatego, że militarne ciuchy nie tylko są szykowne i oryginalne, a z rozmysłem łączone z ubraniami sportowymi sprawiają, że czujemy się wygodnie i na luzie. Nie bacząc na nasze pacyfistyczne usposobienie pobawmy się więc w wojnę, a przynajmniej w rewolucję w naszej garderobie.

Czołg T-34

Kamuflaż multi cam powstał na bazie kamuflażu wojskowego Scorpion Pattern, wykorzystywanego z powodzeniem w armii amerykańskiej. Decydenci zdecydowali się jednak na inny typ kamuflażu i tak multi camo trafił na rynek mody. Kamuflujące połączenie plam barwnych powstałych z mieszaniny beżu, brązu i zieleni trafiło na wybiegi i do dziś święci triumfy popularności. Firmy takie jak Tru-Spec, Rothco czy BlackHawk specjalizują się w produkcji tej odzieży, gdyż jest ona gwarantem jakości i idealnie nadaje się nie tylko na wyprawy, ale również na codzień.

Styl militarny w wojsku
Autor: 176th Wing Alaska Air National Guard
Źródło: http://www.flickr.com

Spodnie taktyczne używane przez specsłużby i elitarne oddziały wojskowe mają ogromne powodzenie także na cywilnym rynku. Są zaimpregnowane teflonem, mają pokaźną liczbę przydatnych klapek i schowków, a specjalne taśmy umożliwiają dołączenie ładownic i kieszeni. Są idealne na survival, ale jednocześnie na tyle stylowe, że mają zapalonych zwolenników. Uzupełnione o pasek pleciony z nylonowej taśmy stają się po prostu wyjątkowym ciuchem prezentującym wojskowy styl.

Bojówki wojskowe to spodnie moro z charakterystycznym wzorem multi camo, choć ich odmian kolorystycznych jest mnóstwo. Ważniejsza niż strona wizualna jest jednak ich jakość, dzięki 50% bawełny i 50% nylonu są bardzo lekkie, a jednocześnie piekielnie odporne. Wyśmienicie sprawdzają się w każdych warunkach pogodowych. Pewnie dlatego noszą je ludzie w każdym wieku i o różnych poglądach. Łączy ich jedno – umiłowanie komfortu i tęsknota za męską przygodą.