Moda na sklepy z odzieżą używaną jest coraz bardziej powszechna. Dlaczego tak jest?

Właściwie to powodzenie sklepów z odzieżą używaną dzisiaj już nie dziwi. To zainteresowanie tego typu odzieżą trwa już kilka lat, choć przez ten okres wiele rzeczy uległo zmianie. Dawniej nie każdy szanował takie ubrania twierdząc, że są gorszej jakości, gdyż ”przechodzone”, aktualnie zaś są one traktowane jako zwyczajne odzieżowe sklepy. Pomimo, że mają w asortymencie towar second hand, to jest wysokiej jakości, a wybór jest naprawdę duży. Odzież używana najczęściej przychodzi do nas z krajów zachodnich, jak Niemcy i Anglia i jest to ciekawa alternatywa dla „masówki”, jaką oferują różne sieci sklepów. Pragniesz się tym zająć, chcesz być jak importer odzieży używanej? Koniecznie przeczytaj!

secondhand
Autor: garycycles
Źródło: http://www.flickr.com
Przez kilka lat zmieniło się postrzeganie tego typu sklepów. Kiedyś robienie zakupów tam było wstydem, obecnie ludzie z kasą szukają tam naprawdę oryginalnej odzieży – sprawdź: Dortex – używana odzież z zagranicy. Gdyż istotnie to w secondhandach można odnaleźć rzecz unikatową, najprawdziwszy oryginał, identycznie, jak na targach staroci możemy znaleźć prawdziwy skarb. Nie powinno więc dziwić, iż kupowanie w lumpeksach to zwyczajna rzecz, zaś bardzo ważnym argumentem jest też to, że jesteśmy w stanie tam zakupić rzecz, jakiej nikt inny nie ma (odzież używana hurtownia).

Jednocześnie, chociaż ilość klientów wzrasta, to oczekują oni więcej. To oznacza, iż osiągnięcie satysfakcji coraz większej grupy klientów nie jest łatwym zadaniem. Musisz więc zadbać o towar, lecz też o idealne warunki do zakupu. Z tego względu Twój sklep powinien dorównywać lub nawet prześcigać swoim wyglądem i oryginalnością znane sklepy odzieżowe. To już nie są czasy, kiedy lumpeks mógł być zlokalizowany praktycznie wszędzie, nawet w najbardziej beznadziejnych miejscach. Dzisiaj nie da się tego zrobić po macoszemu, nieodzowny jest więc branding marki, wystrój sklepu, nowoczesna witryna, oświetlenie, a co także istotne najlepsza ekspozycja towaru.

Handel odzieżą używaną to przyszłość, lecz nie da się nic osiągnąć bez ambicji. Niezbędna jest konieczność ciągłego rozwoju, polepszania swojej oferty, troska o każdego klienta. Jest bowiem tak, iż ludzie z jednej strony pragną kupować jak najtaniej, lecz z drugiej strony liczą na coraz lepszą jakość prezentowanej oferty. Zadaniem więc sklepów z odzieżą używaną jest pogodzenie tych dwóch dążeń. Jeśli to zrozumiemy naprawdę mamy szansę na niezłe wyniki w tej branży.