Najpopularniejsze wzory obuwia damskiego

Wiele osób twierdzi, że dla większej liczby pan główną część garderoby stanowi obuwie. Istnieją zresztą takie kobiety, zwłaszcza te bogatsze, które mogą poszczycić się liczbą kilkudziesięciu czy nawet kilkuset par. Istotne jest w pierwszej kolejności, by posiadać obuwie na najważniejsze okazje, na przykład na różnorodne wyjścia i uroczystości. Na dzień dzisiejszy odmian obuwia damskiego jest tak dużo, że nawet niewiele kobiet byłoby w stanie podać nazwy wszystkich.

Poza tym w ostatnich dziesięcioleciach nastała tendencja do produkowania oraz wybierania butów stosunkowo tanich, ale o niskiej jakości produkcji.
Kolorowe baleriny na wiosnę i lato
Autor: DeeZee
Źródło: DeeZee

Skutkuje to niezwykle często szybkim zużywaniem się butów, często nawet do tego stopnia, że wykwalifikowany szewc nie będzie udzielić pomocy. Poza tym sporo kobiet chodzi w sposób niedbały, z czego wypływają nie tylko uszkodzenia obuwia, ale nierzadko także wady kręgosłupa. Z kolei projektowanie butów stało się zajęciem znacznie bardziej masowym niż kiedyś.

Buty na obcasie Swego rodzaju elementem, który powinna posiadać w swojej szafie każda kobieta, jest para wygodnych, a zarazem eleganckich wysokich butów. Aktualnie jest tendencja do preferowania i noszenia obuwia na niezwykle wysokich obcasach, o długości do kilkunastu centymetrów. Tego rodzaju buty zwykle mają także platformę, co ułatwia chodzenie (poznaj na stronie na pantofelek24.pl). Z drugiej strony powinno się pamiętać, że styl obuwia nie zależy od długości obcasa, a nawet prawie płaskie buty nadają się często na bardzo uroczyste okazje.

Jesienna kolekcja obuwia CROPP
Autor: CROPP
Źródło: CROPP

Buty na wysokich obcasach często są gęsto zdobione, mogą być także zapinane na chodzenie w nich sprawia, że nogi wydają się być szczuplejsze (http://www.pantofelek24.pl/pol_m_Obuwie-damskie_Czolenka-247.html).

Buty płaskieW swego rodzaju opozycji do lubianych szpilek i innych wysokich butów stoją buty o całkowicie płaskiej podeszwie. W tym zestawie mieszczą się między innymi wszystkie buty sportowe, jak na przykład popularne adidasy.

Są to także trampki i różnego rodzaju tenisówki. Z kolei w ostatnich latach duża popularność zdobyły baleriny, jak na stronie http://pantofelek24.pl/pol_m_Buty-na-kazda-pore-roku-_Wiosna-305.html. Niektóre kobiety dobierają je nawet do eleganckiego stroju, co jednak nie w każdej sytuacji jest dobrym rozwiązaniem. Jednak baleriny beżowe czy w innym neutralnym odcieniu mogą na przykład nadawać się do pracy, o ile nie posiada się stanowiska wymagającego eleganckiego stroju.