My, nowocześni, przykłady sukcesu

Kto to jest człowiek nowoczesny i czy tak naprawdę istnieje takowe pojęcie? Ciężko stwierdzić zważywszy, że tyle, ile osądów, tyle kanonów człowieka, który może szczycić się tym mianem. Czy jednak jesteśmy w stanie wyróżnić pewne cechy wspólne, czy łatwiej nam mówić w osobnych kategoriach o nowoczesnej kobiecie lub o nowoczesnym mężczyźnie?

Autor: Atlantic

Sprawa jest z całą pewnością skomplikowana, podobnie, jak rozdział ról między kobietą a mężczyzną ulega powoli zatarciu. Kiedyś to było oczywiste i czytelne: kobieta jest ostoją ogniska domowego, zajmuje się potomstwem, dba o dom, gotuje, utrzymuje ład i porządek, pierze, źas mężczyzna ma zarobić na chleb, czyli jest dostarczycielem pieniędzy i innych potrzeb bez, których nie da się funkcjonować. Skoro o kobiecie można rzec, że dba o ognisko domowe, to znaczy podtrzymuje rodzinny płomień wewnątrz domu, w taki sam sposób o przedstawicielu płci męskiej powinniśmy rzec, że zmaga się z otoczeniem, stawia mu opór, nadając kształt bezkształtnym realnym przeszkodą przeszkodom.

W dzisiejszym świecie jednakże te role uległy zmianie. Prawdą jest, że w ogólnie rzecz ujmując tradycyjny model się nie zmienił, natomiast czynniki społeczno-polityczne wymuszają pewne zachowania. Urlopy opiekuńcze dla kobiet, bezrobotny mężczyzna, a pracująca na cały etat kobieta – to normalne widoki w naszym społeczeństwie.

Charakteryzując więc osobnika nowoczesnego powinniśmy zwracać uwagę na mężczyznę i kobietę w ten sam sposób, jako jednostki o zbliżonych ambicjach bycia na bieżąco. Drogie, perfumy prestiżowapraca, modne rzeczy, jak szalenie kosztowny samochód czy na przykład zegarek orient (zobacz ceny), to wyróżnik dążeń obu płci. Odeszły do lamusa czasy, gdy kobieta była dodatkiem do faceta. To mężczyzna brylował, a kobieta powinna była się dobrze prezentować w domowym zaciszu.

Hierarchia i swego rodzaju model patriarchalny odszedł w cień, w dzisiejszych czsach nie można powiedzieć z całym przekonaniem, że panowie rządzą światem, ponieważ przy ich bokustoją panie, nie obawiające się walki, bardziej nawet przygotowane na nadchodzące zmiany, wyłapujące ciekawe tendencje, dostosowujące się do nowej rzeczywistości. Panowie już nie powinni czuś się niezagrożeni, muszą być czujni, jeżeli nie chcą stracić palmy pierwszeństwa. Albo zamiast walczyć mogą się podzielić władzą, tego typu rozwiązanie chyba wszystkim wyjdzie na dobre. Więcej o zegarkach: http://www.dom-czasu.pl/134-zegarki-casio.