Na czym polegają wizualizacje 3d? Czy wzrastająca popularność tej metody jest uzasadniona?

Każdy przyzna, iż w naszym środowisku coraz częściej dostrzec można grafikę komputerową. Nie mówimy tutaj jednakże jedynie o komputerowych grach, ale bardziej o kwestiach mających związek z promowaniem różnorodnego typu marek i towarów.

Na czym to dokładnie polega?
Apartamentowiec
Autor: Sinah Sp. z o.o.
Źródło: Sinah Sp. z o.o.

Z pewnością warto rozpocząć od tego, iż grafika ma różne zastosowania. Możemy z jej użyciem malować obrazy, retuszować zdjęcia czy utworzyć animacje komputerowe. Rzeczywiście opcje są prawdziwie nieograniczone. Jednak w ostatnich latach coraz większą popularność uzyskuje grafika trójwymiarowa, ponieważ dzięki niej możemy utworzyć niezwykłe rzeczy.
Pokój hotelowy
Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
To ona ma do zaoferowania największe możliwości, ponieważ z jej pomocą możemy utworzyć przestrzenie wirtualne, jakie idealnie dopasowują się do różnorakich działań reklamowych czy informacyjnych. Najczęściej w tym kontekście cenione są wizualizacje 3d (wizualizacja 3D). Wizualizacją tego rodzaju zwiemydwuwymiarowy obraz, jaki można obejrzeć na ekranie naszego komputera, jak również oraz reklamowych materiałach czy prasie.
Ten obraz stworzony został jako trójwymiarowa grafika (http://www.visualside.pl/oferta/wizualizacje-produktu/) na podstawie jakiegoś projektu, żeby potem zrobić z tego tak określane ujęcia w wyniku renderingu. Oznacza to wyliczenie przygotowanej grafiki, aby wykonać właściwa wizualizację.

Stworzenie ich będzie bez wątpienia pracochłonne, jednak dla profesjonalistów utworzenie nawet najbardziej pokomplikowanego projektu nie stanowi problemu. Można w ten sposób stworzyć wspaniałe i nowe wizualizacje produktów. Nie zaskakuje więc, że jest tak ogromna popularność takich rozwiązań.