Nasz pierworodny chce kotka

W momencie gdy nasza pociecha upiera się, by mieć jakiegoś zwierzaka, nie mamy serca, aby powiedzieć nie. Musimy mieć na uwadze że, trzeba naszą pociechę uprzedzić o różnych obowiązkach, jakie spoczywają na posiadaczu zwierzęcia.

Dziecko musi wiedzieć, że od momentu gdy przyprowadzi żywe stworzenie do domu, jest za nie całkowicie odpowiedzialne. Posiadanie zwierzęcia to nie jedynie rozmaite igraszki i podrapanie za uszkiem. To także wszelkie zabiegi pielęgnacyjne, a także karmienie i, w razie nagłej sytuacji, wyniesienie na dwór.

Koty Bengalskie
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Jeżeli nasza pociecha zgadza się na wszystkie warunki, z radością spełniamy jej dużą zachciankę. Zwierzaka możemy nabyć w sklepie zoologicznym lub też od prywatnego hodowcy. W każdym razie sprawdźmy, czy zwierzak ma wszystkie potrzebne badania oraz dokumenty. Mamy możliwość też nabyć pieska lub kota ze schroniska.

W momencie gdy zdecydujemy się na koteczka, musimy być świadomi kilku rzeczy. Przede wszystkim, uprzedźmy dziecko o charakterze tego zwierzęcia. Kot to samotnik, który przeważnie chadza własnymi drogami. Dziecko musi mieć na uwadze, że nie należy przymuszać kota do zabawy. Musimy cierpliwie czekać aż nasz pupil bez łaski nabierze ochoty aby dać się głaskać. Taki już jest urok tych charakternych zwierząt.

Karma sucha dla kotów Acana
Źródło: www.zwierzakowo.pl

Koty same bardzo skrupulatnie zadbają o czystość. My natomiast jesteśmy w stanie im zagwarantować dobrane jedzonko. Dobra karma dla kota (http://zoologiczny-swiat.pl/koty-sucha-karma-c-7_8.html|http://zoologiczny-swiat.pl/koty-karma-mokra-dla-kota-c-7_9.html”>http://zoologiczny-swiat.pl/koty-karma-mokra-dla-kota-c-7_9.html}) to nie jedyna opcja. Na pułkach sklepowych jest w ofercie dużo rozmaitych specjałów, takich jak Purina karmy dla kotów. Są również specjalne karmy dla kociąt do pierwszego roku życia. Dobrze jest się tym zainteresować, jeśli trzymamy małego kotka w mieszkaniu.


Najlepiej przejrzeć internetowy sklep zoologiczny. Odnajdziemy tam karmy suche dla kotów (więcej na http://zoologiczny-swiat.pl/), a także dużo rozmaitych potrzebnych produktów. Korzystanie z tego typu sklepu to duża wygoda, ponieważ nie musimy się ruszać z domu. Zamówione karmy dla kotów Pronature, czy inny towar mamy z dostawą do domu.

Jeżeli postaramy się nie wkraczać naszemu kotu w drogę, z pewnością nie pożałujemy tego wyboru, ponieważ przyjaźń pomiędzy człowiekiem i kotem jest jak ponad wszystko możliwa, choć z pewnością specyficzna.