Nasze kochane i członkowie rodziny – psy

Właściciele milusińskich którymi są psy od chwili ich przygarnięcia pod własny dach muszą mieć jasną sytuację, że porywają się na nie małą odpowiedzialność. Małe psy zarówno jak duże pieski potrzebują dużo uwagi, oraz wkładu finansowego, co niektórym po jakimś czasie wydaje się być męczące.

Perfect Breed
Autor: Rick Ligthelm
Źródło: http://www.flickr.com

Oprócz wszelkiego rodzaju higienicznych produktów, akcesoriów, jedzenia jak także przysmaków pupil wymaga sporo zabawy, która za pomocą patyka nie jest tak różnorodna, jak w przypadku oryginalnych zabawek.

Wszyscy wiemy, że na całym świecie istnieje wiele firm, jakie produkują zabawki dla psów (np. zabawki dla psów w Zoologiczny.sklep.pl, a wachlarz asortymentu jest wprost ogromny. Z okazji tego, iż psy różnią się od siebie gabarytami te zabawki są różnych wielkości, gdzie osobiście musimy wybrać według własnego psa. Ciekawostką natomiast jest to, iż poszczególne firmy charakteryzują się produkcją, które dzielą na kategorie np. zabawki dla szczeniąt, do aportowania, do żucia, pływające, interaktywne, do ciągnięcia i szarpania itp. Jak widzimy asortyment jest tak ogromny jak też ciekawy, że można by było powiedzieć, iż obejmuje on nie pieski, ale dzieci. Szczenięta muszą dodatkowo przechodzić socjalizację wczesnoszczenięcą (http://perfectbreed.pl/).

W zasadzie musimy dostrzec, że te zabawki mimo, że wyprodukowane są z różnych materiałów wyróżniają się nie mało interesującymi kwestiami, na jakie psy szczególnie reagują jak także chętnie podejmują zabawę lub naukę. Na wstępie ciekawe są kształty, które bardzo dobrze dopasowane są do szczęk psów w konkretnym wieku. Nie mniej interesujące jest też to, że te zabawki potrafią świecić, wydawać dźwięki, zaciekawiać swoją plastyką itd.

perfectbreed.pl
Autor: phwadsworth

Każdy pies, jaki uwielbia zabawy i nie myśli tylko o wylegiwaniu się w wygodnym kojcu w stu procentach polubi nie jedną taką zabawkę, a co istotne może nawet bronić swoją ulubioną, którą przynosi, kiedy tylko jest zainteresowany zabawą. Ogólnie każdy piesek powinien mieć parę własnych zabawek, tym bardziej jeżeli należy do tych, które nie mogą usiedzieć w jednym miejscu (perfectbreed.pl/?page_id=24).

Właściciela zadaniem zatem jest nie tylko uczestnictwo w zabawie, ale również nauka, z jakiej w przyszłości na pewno będziemy dumni. Nasz pies jest elementem rodziny, z racji tej powinniśmy traktować go z uczuciem jak również zapewniać mu zabawy, jakich potrzebuje, a jakie można wymyślać z zakupionymi zabawkami.
Źródło: