Tag Archives: naszyjniki

czerwone kolczyki

Fundamentalna mosja biżuterii czyli ozdabianie swej właścicielki.

Biżuteria jest to mały przedmiot złotniczy i jubilerski służący do ozdabiania ciała i ubioru, przeważnie z metali, kamieni szlachetnych i ozdobnych. Biżuteria charakteryzuje się przede wszystkim artystycznym wykonaniem i dzięki tej kategorii do biżuterii możemy zaliczyć ozdoby ludów pierwotnych. Modele artystyczne kształtowały się zgodnie z ogólnymi nurtami mody.
piękny duży szmaragd

Szmaragdy znów w modzie

Mówi się, że najbliższymi przyjaciółmi kobiety są diamenty. I raczej coś w tym jest. Jesteśmy przekonani że nie ma takiej przedstawicielki płci pięknej na ziemi, której nie potrafilibyśmy obłaskawić pełną przepychu biżuterią z tym właśnie kamieniem. Od długiego czasu jest un uważany za cechę nieprawdopodobnego majątku. Twory jubilerskie z diamentem są wyznacznikiem dobrego smaku i szyku. Są to prawdziwie królewskie klejnoty i wszystkie damy chciałyby posiadać je we własnej kolekcji.
biżuteria

Jak własnoręcznie przygotować unikalną biżuterię?

Każda kobieta lubi podkreślać swoją urodę za pomocą oryginalnej biżuterii. Jak jednak odróżnić się na tle innych kobiet,kiedy w sklepach znajdziemy zazwyczaj kolczyki produkowane na masową skalę? Odpowiedź jest naturalnie banalnie prosta – mogłybyśmy własnoręcznie wykonać dla siebie biżuterię.
sygnet

Jak zmieniła się obecna rola biżuterii męskiej

Klejnoty do niedawna kojarzone były wyłącznie z kobietami. Pierścionki, łańcuszki były swojego rodzaju symbolem rozpoznawczym statusu jaki w danej wspólnocie nosząca je dama zajmowała. No i oczywiście dodawały – tak jak dzisiaj – uroku noszącej je kobiecie.