Wojskowe spodnie specjalnie dla Ciebie

Styl wojskowy jest stylem prostym, łatwym do pokazania. Co roku powraca on do świata mody niemniej jednak w coraz to nowatorskich odsłonach. Cechuje się on ziemistymi barwami takimi jak na przykład zieleń w w całym wachlarzu, beże, brązy, szarość czy czerń, a także odważnymi akcesoriami z ćwiekami.

Odzienia wojskowe takie jak spódniczki czy też spodnie wojskowe charakteryzują się prostotą i surowością. Również motywy wojskowe występują na torebkach, kurtkach i innych akcesoriach takich jak (zobacz kliknij i sprawdź) wojskowe guziki, skórzane paseczki, szelki noszone do spodni czy spódnic. Cieszą się one coraz lepszą sławą i są kojarzone ze śmiałością, indywidualnością czy też charyzmą.

Morowe Panny
Autor: Dariusz Malejonek,
Źródło: Dariusz Malejonek,

Jeżeli chodzi o polskie spodnie wojskowe to są one w zasadzie jak nie zazwyczaj używane w wojsku polskim. Tworzone są one z wyjątkowo grubego i wytrzymałego na podarcia i przecierania materiału. W większości przypadków mają one pięć kieszeni, dwie boczne, dwie na udach zapinane na guzik oraz na prawym udzie jest podłużna kieszonka na nóż. Spodnie te w głównej mierze służą tylko żołnierzom, ale w Polsce jest bardzo dużo rodzaju spodni typu wojskowego, które zarówno mężczyźni jak i kobiety mogą ubierać. Jednym z nich są spodnie cargo.

Na ogół są to tak zwane spodnie bojówki. W całości są zrobione z bawełny, są lekkie i luźne, dlatego też nie utrudniają ruchów. Zawierają mnóstwo kieszeni i są uszyte na wzór spodni amerykańskich sił lądowych. Mogą je ubierać zarówno mężczyźni jak i kobiety. Dzięki mocnemu a zarazem miękkiemu materiałowi sprawdzają się w różnorodnych warunkach zarazem tych trudnych jak i powszednich.

Kolejne znane spodnie wojskowe to spodnie – zapraszam tutaj… – bdu. Wykonane są również całe z bawełny i są niezmiernie skrupulatnie zrobione. Ich standardowy rodzaj zawiera sześć kieszeni, które są wyjątkowo pojemne. Rozporek zapinany jest na guziki, a za pomocą taśm można je dopasowywać w obwodzie, podobnie z resztą jak miało to miejsce w spodniach cargo. Zawierają umocnienia na wysokości kolan i na pośladkach w postaci pomocniczych warstw tkaniny.