Nietypowe upominki na specjalną okazję

Zwykle ciężko jest wybrać właściwy podarunek – nieistotne, czy są to prezenty na urodziny, czy z innej okazji. Oczywiście pierwszą rzeczą, jaką należy załatwić przed wybraniem się na zakupy, jest spytanie, jakie pasje posiada osoba, którą chcemy obdarować. Łatwiejsze wyzwanie mają bliscy, którzy dobrze znają osobę.

kokardki na prezencie
Autor: Sheila Sund
Źródło: http://www.flickr.com
Dla zwolenników wtłaczania w żyły dużych dawek adrenaliny rekomendujemy kupon na daną atrakcję – np. skok na bungee bądź kurs survivalu. Jeżeli jubilat jest osobą, która preferuje bezpieczniejsze aktywności, podaruj mu voucher do aquaparku. Miłośnikowi srebrnego ekranu można kupić voucher na dowolne filmy w świetnym kinie.

Osobę, która kocha pochłaniać książki (to rzadkość), łatwo obdarować. Naturalnie tylko w przypadku, gdy gusta czytelnicze są dobrze znane. Wybór oferowanych lektur w Polsce jest tak szeroki, że z pewnością nie będzie kłopotu z wyszukaniem trafnego prezentu.O ile osobą, którą zamierzasz uszczęśliwić jest młody człowiek, nie ryzykuj błędu – spytaj malucha, jakie są jego hobby. Przeciętny dorosły nie ma zielonego pojęcia o tym, czym teraźniejsze dzieciaki się fascynują, dlatego pytanie jest potrzebne. Można przewidzieć, że na liście marzeń znajdą się gry komputerowe albo najnowsze wynalazki elektroniczne.

Konieczne ci są jeszcze kolejne idee na wyjątkowe prezenty (więcej: link do atrakcyjnej treści)? Ależ to nie problem. O ile osoba, która będzie obdarowana, uwielbia wcinać smakowite dania, zafunduj jej karnet na określoną sumę do restauracji. Właściwie każda placówka tego rodzaju oferuje bony na sprzedaż. Na początek sprawdź, jakiej kuchni wielbicielem jest osoba, którą zamierzasz uszczęśliwić. Jak widzisz, jest dużo interesujących możliwości na prezent na urodziny (dowiedz się).

Alternatywnym wyjściem może być wykupienie podobnego talonu w jakimś sklepie – np. w hipermarkecie. Solenizant będzie mógł sobie na własną rękę wybrać prezent za opłaconą przez ciebie sumę. To dobry pomysł, który likwiduje niebezpieczeństwo kupna fatalnego upominku.