Sezonowe porządkowanie w ubraniach|Sezonowa wymiana ciuchów

Co raz większymi krokami zbliża się do nas jesień. Chociaż wrześniowe słońce umie jeszcze mocno przypiec, to jednak są takie chwile, gdy w powietrzu już czuje się jesienny chłodek. Nieśmiało wyciągamy z dna naszych szuflad grubsze bluzy oraz przeciwdeszczowe płaszcze. Jest to także idealna pora, by przygotować naszą szafę na zmianę pogody. Zwiewne bluzeczki, czy sandałki powoli muszą zrobić miejsce rzeczom, które zapewnią nam odpowiednią temperaturę i uchronią przed zbliżającą się chlapą.

Powinniśmy zatem wybrać się na duże zakupy i nabyć odpowiednią odzież. Zanim jednak zrobimy spacer po galeriach handlowych, sprawdźmy, co w rzeczywistości będzie nam niezbędne. Przejrzyjmy ciuchy z zeszłego roku (przetestuj kozaki od pantofelek24.pl). Może się okazać, że wiele z nich jeszcze się nadaje do użytku. Dobrze jest właśnie teraz oddać do czyszczenia nasze puchowe kurtki i kożuszki. Nie zapomnijmy zrobić przeglądu obuwia na zimę. Może się okazać, że w naszych kozaczkach trzeba wymienić fleki. Jeżeli zrobimy to wszystko teraz, brzydka pogoda nas nie zaskoczy.

buty ziomowe
Autor: VIVOBAREFOOT
Źródło: http://www.flickr.com

Mnóstwo światowych marek, takich jak, ma jeszcze jesienno- zimową kolekcję z zeszłego sezonu. Dobrze jest zatem porozglądać się po witrynach dokładnie. Może nabędziemy płaszcz albo wełniany sweter w niezwykle promocyjnej cenie. Już niebawem pojawią się propozycje na obecny rok, które będą dużo droższe. Jest to zatem rzeczywiście ostatni dzwonek, aby odnaleźć dla siebie coś fajnego w korzystnej cenie.

Pamiętajmy, że wybierając buty zimowe , trzeba zwracać wyjątkową uwagę na surowiec, z którego są zrobione. Warto zapłacić trochę więcej, ale za porządne obuwie, które zapewni nam w zimie właściwą ochronę przed złymi warunkami atmosferycznymi, jak śnieg czy mróz. Podeszwa także ma wielkie znaczenie (sprawdź przykłady). Musi być odpowiednio gruba, tak aby jeszcze bardziej zabezpieczyć nasze stopy przed mrozem. Pamiętajmy, że najwięcej ciepła ucieka z nas głową i właśnie stopami, dlatego w szczególności powinniśmy w okresie zimowym zadbać o te właśnie partie ciała. Buty powinny również być trochę luźniejsze, abyśmy mogli bez problemu poruszać palcami.