O jakich sprawach pamiętać kupując oświetlenie do mieszkania? Jakiego rodzaju są najistotniejsze zasady doboru?

Oświetlenie to jedna z najistotniejszych kwestii w każdym miejscu. Bez takiego czegoś nie można mówić o domu, jako o miejscu przyjaznym do codziennego funkcjonowania. Mieszkanie ani nie jest komfortowe, ani funkcjonalne.

efekt
Autor: TECE
Właściwie jest to niemożliwe, bo elektryczność w dzisiejszych czasach to bardziej niż coś podstawowego. Tak więc jak odrzucimy przypadki skrajne, to najważniejsze jest to, jak rozplanujemy oświetlenie, w w których miejscach się to znajdzie.
lampy wiszące
Autor: Tikkurila
Źródło: Tikkurila
To bardzo ważne już na etapie planowania, co, gdzie i jak – to znaczy, w którym miejscu znajdą się lampy wiszące – jeszcze więcej -, w jakim stojące, a gdzie jeszcze postawimy na plafony. Możliwości w tym zakresie jest naprawdę wiele, ale główna zasada jest tego typu, by zawsze wybierać standardowe rozwiązania. Przynajmniej na początek, bo ciężko sobie wyobrazić takie miejsca, jak salon, kuchnia czy łazienka bez wiszących lamp.
Gdy już o to zadbamy należy pomyśleć o kolejnych punktach oświetleniowych, co znaczy, iż w każdym z wymienionych miejsc (ale nie tylko) świetnie prezentują się lampy stojące, jakie wprowadzają ciekawy klimat do każdego wnętrza. Nie mają tego zastosowania, tj. lampy górne, które odpowiedzialne są za to, aby było odpowiednio jasno, mocniej za to wpływają na Wystrój danego miejsca.

dzieci
Autor: ABRA
To bardziej klimatyczna ozdoba, jaka perfekcyjnie podkreśla wystrój (strona polecana w temacie) danego miejsca.

Jak więc będziemy wybierać oświetlenie do mieszkania, nie zapominajmy, iż lampy wiszące bez wątpienia, to podstawa, lecz też stojące, by wzbogacić wystrój mieszkania. Dzięki temu nasze mieszkanie będzie zyskiwać jeszcze bardziej.