O upominkach dla pań, czyli kiedy i czym zaskakiwać nasze mamy

Nie od dziś wiadomo, że panie uwielbiają być obdarowywane prezentami. Bukiety, słodycze, kosmetyki – wprawienie w zachwyt przedstawicielki płci pięknej uda się już po jednym, ale istotnym geście. Co chętnie otrzymałyby nasze damy?

Nie ma jednej powszechnej reguły, co sprawia, że myślenie nad prezentami dla kobiet wymaga od mężczyzn poświęcenia. Ileż to razy widywaliśmy kolejki zupełnie niezdecydowanych facetów przed kwiaciarnią przed Dniem Kobiet? O urodzinach nie wspomniawszy.

Prezent, pudełko z zieloną kokardką
Autor: Shari’s Berries
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy sprawa podarunku dotyczy młodej dziewczynki, w grę wchodzą różne upominki. W życiu zwykle stawiamy na jakość a nie ilość, jakkolwiek w kwestii obdarowywania naszych dam lepiej wyważyć te wartości między sobą. Kobiety nie lubią pozostawać długo bez prezentów, nie ucieszyłyby się ponadto tandeciarstwem i prezentem pierwszym lepszym kupionym na szybko. Jako prezent dla mamy świetnie nada się bukiet wyjątkowych kwiatów a do tego mini-słodki prezent. Wyczucie gustu matki to jeden z przywilejów dzieci, a zwłaszcza synów. Im, jako przedstawicielom płci innej, od urodzenia „wpaja” się okoliczności obdarowywania kobiet.

A gdy chodzi o jeszcze inne prezenty dla matki? Czy możemy kupować praktyczne, nie odnosząc tym samym do wyjątkowości dnia święta? Tutaj preferencje zależą od matek. Jeśli mama popiera przydatne w życiu prezenty na pewno ucieszy ją widok balerinek, brakującej torebki czy innej okazjonalnej ozdóbki. Małe, słodko-kosmetyczne upominki możemy zostawić sobie na inne dni. Jedno jest pewne – za całokształt i trudy poświęcenia nie zapominajmy obdarowywać nasze ukochane mamy! Spraw niespodziankę swojej mamie: prezent dla mamy

Pamiętajmy o paniach, niezależnie od ich wieku – w tym o babciach. I one mają swoje święto, które obchodzą w styczniu. W znaczącej mierze to kwestia pamięci i symboliki – wystarczy, że jako wnuczkowie i wnuczki obdarujemy babcie ekologiczną herbatą, ulubionym kakao lub ziołowym lekarstwem i wymalowaną laurką – wyjątkowe prezenty dla babci