Buty letnie – porównaj ofertę

Lato jest specyficznym czasem, wymagającym odpowiedniego stroju. W Polsce zwykle okres ten bywa niezwykle gorący, z temperaturą powyżej 30 stopni. Równocześnie polskie lata niekiedy są także deszczowe i mokre, mimo że to zdarza się o wiele rzadziej niż upalna pogoda. Z tego powodu do lata należy się starannie przygotować.

buty
Autor: S’Portofino
Źródło: S’Portofino
Ma to wielkie znaczenie dla ubioru. W trakcie upałów należy bowiem ubierać się jak najbardziej lekko i przewiewnie. W przeciwnym razie skóra nie może oddychać, a ciało wydziela dużo potu, co może doprowadzić do nieprzyjemnych otarć skóry. W tym czasie korzystne jest noszenie zarówno krótkich szortów i spódnic, jak i długich, ale cienkich elementów. Problem sprawiają w tym okresie sytuacje zawodowe czy biznesowe, wymagające eleganckiego ubioru. W niektórych biurach możliwe jest przykładowo zakładanie koszul z krótkim rękawem wśród mężczyzn. Podobnie sprawa wygląda z obuwiem letnim, które także powinno być dobrane do aktualnych warunków.

Buty dla mężczyzn

buty
Autor: S’Portofino
Źródło: S’Portofino
Mężczyźni aktualnie coraz częściej wybierają rozwiązania pod względem obuwia, które dawniej były w dużym stopniu typowo kobiece. Sandały na lato są dla panów bardzo korzystną opcją, obecnie nie wywołują niczyjego zdziwienia nawet japonki dla mężczyzn. W odkrytym obuwiu podczas upału skóra może oddychać, co jest potrzebne szczególnie z racji tego, że męskie stopy często mają większą tendencję do pocenia niż kobiece. Pomimo tego cały czas duża liczba panów w okresie letnim poprzestaje na noszeniu zakrytych butów sportowych takich jak popularne adidasy. W niektórych przypadkach może to prowadzić do odparzeń stóp (sprawdź ofertę).

Obuwie damskie

Obuwie damskie stanowi temat w sumie niewyczerpany, w tej sprawie ciągle coś się zmienia, pojawiają się nowe trendy. Jeżeli chodzi o upalny okres letni, większa częśc pań preferuje w tym czasie sandały, niekiedy bardzo odkryte. W kwestii elegancji w lecie, jest również duży wybór damskich sandałów na obcasie, wysokim lub niższym. Ponadto w ostatnich latach spośród obuwia letniego panie chętnie wybierają baleriny z racji tego, że zapewniają komfort i pasują do wielu stylizacji. Ponadto sporo pań wybiera także buty letnie o bardziej sportowym kroju (link do strony).