Odzież na miarę XXI wieku

Ciuchy termoaktywne początkowo używane były zgodnie z przeznaczeniem więc jako profesjonalna odzież sportowa lub też dla wojska. Z czasem jej funkcje wzrosły istotnie. Głównym tego powodem jest to, że jest ona nadzwyczaj komfortowa w użytkowaniu również na co dzień.

Jej parametry zapewniają komfort a jest to bardzo istotne jeżeli chodzi o takie przedmioty ubraniach jak na przykład bokserki termoaktywne – bielizna która ze swej natury musi być wygodna.

Odzież sportowa termoaktywna, narty
Autor: Gatta
Źródło: Gatta
Podczas wyboru bokserek termoaktywnych albo też kalesonów termoaktywnych szczególnie trzeba uważać na wykonania (poza tym w jakich warunkach będziemy jej używali). Tkaniny te bywają lekko kudłate co przy nieodpowiednim sposobie zszywania może powodować otarcia albo otarcia. Z tego właśnie powodu należy unikać bokserek termoaktywnych lub też kalesonów termoaktywnych, które mogłyby mieć jakieś grubsze nieperfekcyjne szwy (na pewno w okolicach wrażliwych).

Najlepszego rodzaju bielizna to ta która została zrobiona metodą „bezszwową”. Niektóre z modeli pokryta została cienką warstewką preparatu antybakteryjnego co u ludzi skłonnych do uczuleń może je wywoływać. Dlatego właśnie warto dowiedzieć się jakie substancje zostały zastosowane.

Koncept stroju ”aktywnego” (w tym miejscu więcej: świetne bokserki z funkcją termoaktywną) ma tylko wówczas sens gdy człowiek który chce się tak ubierać stosuje metodę „cebuli”. Tkaniny z których są wytworzone wyżej wymienione stroje były pod tym kątem („cebuli”) właśnie zaprojektowane. Sama bielizna nie jest wystarczająca. Następna warstwa to bluza termoaktywna. Jak każdy dobrze by była dopasowana do ciała gdy będzie inaczej nie będzie wypełniać swej roli. Oczywiście bluzy termoaktywne szyte są w wielu wzorach.

Zarówno w zimie i w lecie przyda się bez wątpienia czapka termoaktywna. Wiadomo przecież, że to poprzez głowę tracimy około 40% energii cieplnej. Niebagatelne jest również aby nakrycie głowy chroniło przed przegrzaniem. Obecnie nie jest to już problem, idealnie do tego celu nadają się czapki termoaktywne (świetne kalesony).