Odzież wojskowa

Towaru z demobilu to te, które były używane w armii, a później trafiły do sprzedaży. Są to zazwyczaj rozmaite części odzieży oraz rozmaite przedmioty użytkowe i gadżety. Chętnie nabywane są rozmaite dodatki do odzieży, takie jak plecaki czy paski. Kultowym już dodatkiem, który najczęściej nabywany jest w demobilu, jest plecak tak zwana kostka. Swoją nazwę zawdzięcza charakterystycznej formie. Plecaki takie są powszechnie noszone wśród przedstawicieli subkultur, zwłaszcza pośród miłośników ciężkiej muzyki.

Często na koncertach, ale także na ulicach widzi się ludzi, którzy noszą tego typu plecaki (https://www.plecaki.com.pl/pl/c/TORNISTRY-SZKOLNE/19). W większości ozdabiane są naszywkami z nazwami zespołów muzycznych i innymi treściami. Poza tym generalnie towary z demobilu posiadają swoją charakterystyczną grupę nabywców. Są to najczęściej miłośnicy rekonstrukcji historycznych, którzy przykładowo często wykorzystują mundury rozmaitych wojsk, a także ludzie interesujący się surwiwalem i inni. Generalnie odzież tego typu jest stosunkowo tania i doskonała do wykorzystywania w terenie.

Wojsko
Autor: UNC – CFC – USFK
Źródło: http://www.flickr.com

Odzież

Co najważniejsze, w demobilu jest generalnie niedrogo. Na przykład klasyczny polar wojskowy z demobilu jest znacznie tańszy niż taki kupiony w sklepie. Jest tak dlatego że produkty militarne z demobilu zawsze są z drugiej ręki, a więc muszą kosztować mniej. Oprócz tego w sklepach takich zazwyczaj dostępne są części umundurowania armii z różnych miejsc świata.

Taki ubiór interesuje niekiedy miłośników badania dziejów. Przede wszystkim jednak zazwyczaj ubrania takie używane są przez osoby grające w paintball lub strzelające z broni typu ASG. Podstawową zaletą takiego ubrania są jego maskujące barwy, pozwalające na efektywne ukrywanie się w lesie i na innym terenie.

Buty

W demobilu można dostać również buty. Oferowane są różnorodne obuwie wojskowe na różne rodzaje terenu, a także na różne pory roku. Ze względu jednak na niewielkie możliwości prania czy czyszczenia kupowanie obuwia z demobilu nie jest dobrym pomysłem. Poza tym sporo osób kupuje tego rodzaju obuwie w miejsce specjalistycznych butów górskich z uwagi na niższą cenę. Nie jest jednak polecane kupowanie na przykład raków do wspinaczki z demobilu, ponieważ mogą być dużo bardziej zawodne niż buty nowe, z atestami.