Ulubiona poducha twojego milusińskiego

Dzieci uwielbiają różnorakie gadżety. Im bardziej pstrokate i bardziej urozmaicone, tym bardziej pożądane. Wiele radości przykładowo, potrafią uczynić dzieciom przedmioty z nadrukowanym ich własnym zdjęciem. Kubeczki, torebki czy poduszki dla dzieci, na których widnieje ich podobizna, mogą być ogromną niespodzianką. Oprócz zdjęcia dziecka na dowolnym przedmiocie można również umieścić podobiznę ukochanego zwierzątka lub obrazek wykonany samodzielnie przez malucha. Aby sprawić milusińskim radość rodzice wynajdują coraz bardziej wyszukane prezenty. Nie zawsze liczy się wyłącznie ich cena. Często istotny jest interesujący pomysł i celność podarunku.

tekstylia dla dzieci
Autor: jencu
Źródło: http://www.flickr.com

Dzieci dużo i często opowiadają o tym, co lubią i co chciałyby mieć. Często pilne nasłuchiwanie tego, o czym mówią potrafi dostarczyć tyle inspiracji, że wystarczyłoby ich na najbliższe dwa lata. Nie rozsądnie jest jednak układać tak dalekosiężne plany. Dzieci za często modyfikują swoje upodobania i przedmioty fascynacji, żeby załatwiać zakupy upominkowe na przyszłość i ukrywać je do następnej okazji. Pamiętnik z kucykiem, o którym jeszcze tydzień temu mówiła latorośl, za pół roku już może nie być tym upragnionym. Rodzic musi być na bieżąco i stale obserwować zainteresowania i działania pociechy. Nie mniej jednak należy racjonować naszym milusińskim niespodzianki i podarunki, jak np. poduszki dziecięce na artillo.pl. Zbyt intensywne i szybkie materializowanie wszelkich zachcianek może skutkować tym ,iż przestaną one sprawiać przyjemność. Może za to rozbudzić się w dziecku przekonanie, że należy im się wszystko i najlepiej błyskawicznie. Jeśli chcemy sprawić szczęście dziecku, niekoniecznie zaraz musi chodzić o coś materialnego. Czasami może być to miły spacer po parku, lub zabawę klockami. Prawdziwie uważne poświęcanie czasu milusińskiemu może stać się jednym z najfantastyczniejszych prezentów. Nie dających się przeliczyć na żadne pieniądze.

Najważniejsze jednak w obdarowywaniu jest nie trafność prezentu, ale przekaz, który jest wraz z nim przekazywany. Jeśli na ofiarowanej dziecku poduszeczce położymy się razem z nim i poczytamy wspólnie bajkę, będzie to poduszka ukochana dla malucha. Gdy do wręczonego pamiętnika z uwielbianą postacią z bajki zrobimy pierwszy wpis „Kocham Cię najbardziej na świecie”, to pewnie przedmiot ten dziecko zabierze ze sobą do swojego pierwszego, własnego mieszkania. Radość sprawiona maluchom przynosi zadowolenie i rodzicom. Trzeba tylko nie zapominać o umiarze i emocjach, które są przekazywane wraz z podarunkami. Jeśli zastanowimy się nad tym głębiej dojdziemy do wniosku, że sam przedmiot to tylko cząstka prezentu.