Organizacja szafy – praktyczne wskazówki

Wiosna to okres porządków w domku. Radzimy jak zaprowadzić ład w szafie, w jaki sposób prawidłowo układać odzienia.
Garderoba sama w sobie jest tym elementem wyposażenia wnętrz, jaki pozwala zaprowadzić ład pośród przechowywanych ubrań.

gwarancja
Autor: Gawin
Jednak, ażeby szafa spełniała jak najlepiej swoje funkcje, my musimy jej w tym pomóc. W jaki sposób to uczynić? Sprawdź nasze wskazówki dotyczące porządkowania garderoby! Podpowiadamy jak zabrać się za sprzątanie szafy, jak układać odzienia na półeczkach, by wnętrze garderoby było wygodne oraz estetyczne. Idealna garderoba winna być dostosowana do przechowywania każdej części odzieży, nie zapominając o obuwiach czy też bibelotach każdej prawdziwej damy. Jednak, by nasza garderoba spełniała swe funkcje jak najlepiej, my musimy pamiętać o pewnych zasadach związanych z jej porządkowaniem.
Etap 1: pozbądź się niekoniecznych rzeczy, ciuchów, bądź obuwia z jakich nie korzystasz. Każda kobieta zna uczucie, gdy staje przed swą szafą i pomimo dużego asortymentu odzień, nie ma się w co przyodziać. To znaczy tylko jedno – twa szafa pełna jest kreacji, jakich dawno nie wkładałaś, nie nosisz i na pewno już nie włożysz. W takim przypadku pozostaje nam wyłącznie jedno – pozbądź się nieużywanych kreacji bez zbędnych sentymentów. Nienoszone ciuchy zajmują sporo przestrzeni w szafie, natomiast przekładanie ich w tą i z powrotem kosztuje sporo energii. Etap 2 w porządkowaniu garderoby: to wprowadzenie usprawnień, jakie pozwolą na zrobienie oraz utrzymanie porządku w garderobie. W twojej szafie panuje nieustanny bałagan? Nabądź wieszaki do garderoby.

Kreacje, które używamy tylko sezonowo muszą być umiejscowione nieco wyżej a także głębiej w garderobie, najlepiej na przykład w workach próżniowych. Ubrania, które używamy częściej musimy mieć na wyciągnięcie dłoni, od razu po otwarciu garderoby.