Organizacja wesel za granicą

Przygotowując wesele za granicą warto szczególnie dobrze zaplanować oraz obliczyć wszystkie opcje, żeby nie doprowadzić do momentu, że przedsięwzięcie przerośnie nasze wyobrażenia finansowe. Moda na śluby za granicą w innych krajach Europy nie jest oczywiście niczym nowym. Polskie wesela za granicą przygotowywane są niezwykle często, jako że bardzo dużo ludzi wyjechało po studiach szukać nowych możliwości w Niemczech albo Anglii czy do innych państw Europy, zaprzyjaźnili się z nowymi ludźmi i postanowili wyjść za mąż lub ożenić się właśnie w państwie, do którego wyjechali.

Śluby kościelne poza granicami kraju
Autor: E. i M. Barteczko
Źródło: abcslubu.pl

Sytuacja taka jednak musi być niezwykle zaplanowana i zmusza nas do dobrego przygotowania całego przedsięwzięcia w taki sposób, aby nasi goście z Polski byli zadowoleni oraz wszyscy ci, którzy z naszą kulturą nie mają zbyt wiele do czynienia na co dzień. Czasem ma miejsce, że osoby nieco lepiej zarabiające mają ochotę uświetnić ten wyjątkowy dzień niezwykłą scenerią. W takich sytuacjach nawet stricte polskie wesele może mieć miejsce poza granicami naszego kraju, na przykład w Alpach czy w Czechach. Zorganizowanie ślubu poza granicami kraju jest rewelacyjnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy nie tylko mają takie możliwości finansowe pozwalające na realizację tak dużego przedsięwzięcia, jak i dla wszystkich tych, którzy marzą o wspólnym wyjeździe z całą rodziną i o spędzeniu ze sobą dużej ilości czasu w ten wyjątkowy dzień.

Śluby poza Polską wymagają również odpowiedniego przygotowania oprawy muzycznej. Jeśli pragniemy mieć stricte polski ślub, który jednak będzie mieć miejsce poza granicami naszego kraju, warto na przykład zainwestować w dobry zespół muzyczny, który będzie miał możliwość dojechać w miejsce wesela. Z takim rozwiązaniem oczywiście muszą być związane dodatkowe koszty. W zależności od tego, gdzie wesele ma miejsce, cena za dojazd może plasować się w bardzo szerokim przedziale. Standardowa stawka za jeden kilometr zwykle oscyluje w okolicach 1,5 PLN, do tego należy jeszcze zorganizować noclegi dla zespołu. Najczęściej przy wyjazdach za granicę (http://www.venicespecial.com/pl/pakiety) trzeba przygotować zakwaterowanie dla muzyków zarówno przed imprezą, jak i dzień po imprezie. Jeżeli chcemy mieć udaną imprezę, muzycy powinni być wypoczęci i być w formie. Tym samym może się zdarzyć, że zespół zażyczy sobie większą stawkę za taki wyjazd. Wszystkie koszty wynajęcia zespołu z Polski mogą jednak okazać się i tak tańsze, niż zamówienie zespołu z Niemiec, gdzie ceny mogą być dużo wyższe, a repertuar i prowadzenie może okazać się zupełnie niezgodne z preferencjami naszej rodziny.