Organizujesz odnowienie łazienki? Zapoznaj się z propozycjami producentów płytek!

Łazienka to wielce szczególne miejsce w mieszkaniu. Spędzamy w tym miejscu sporo czasu, i to na rzeczach dosyć intymnych. Jednocześnie wilgotność nie sprzyja zachowaniu nieskazitelności wnętrza, stąd niemało czasu i siły przeznaczamy na zachowanie właściwego stanu łazienki.

Już samo umeblowanie tego pomieszczenia przyprawia nierzadko o ból głowy. Na co zwrócić wyjątkową atencję?
stary magazyn
Autor: Angelika Dubinska
Źródło: http://www.flickr.com
Na początek musimy wiedzieć, jak chcemy ochronić podłogi oraz ściany przed wodą. Czy niezmiennie zakupić kafle, czy może podjąć próbę wodoodpornych emulsji tudzież tapet? Jeśli zdecydujemy się na płytki ceramiczne, musimy wspominać, że płytki łazienkowe podłogowe nie mogą być śliskie. Odpowiednie dane dotyczące kafli są zawsze podawane przy sprzedaży, tak by było wiadomo, co zabieramy. Od tego zależy przecież bezpieczeństwo wszystkich użytkowników. Mogą to być płytki gresowe, mogą być również ceramiczne, ale z odpowiednią antypoślizgową warstwą. Owego warunku mogą nie spełniać płytki podłogowe (pod adresem- sprawdź mega ofertę płytki podłogowe) lokowane na ścianę. Bezspornie warto je kłaść nad wanną czy też w kabinie prysznicowej, innymi słowy tam, gdzie wody na ścianę spada sporo. W reszcie pomieszczenia wolno bez problemu z płytek zrezygnować.
Istnieje moc przedsiębiorstw produkujących płytki, tak krajowych, jak i zagranicznych. Ich wyroby są do kupienia w mnogich supermarketach i magazynach, chociaż nie wszystkie od ręki. Przy doborze należy koniecznie posiadać wiedzę, ile metrów kwadratowych kafelków użyjemy, i porównać to z rozmiarami płytek.

Np. iberyjska marka Vives płytki wyrabia w różnych rozmiarach, również takich niestandardowych, co potrafi nastręczać trudności przy ich dobraniu. Za to wynik, jaki na skutek tego możemy dostać, jest nieporównywalny z niczym!