Wyraź siebie – koszulki z nadrukiem!

Wielu ludzi lubi oceniać innych na podstawie tego jak wyglądają. To tylko potwierdza tezę, iż ubiór odgrywa ogromną rolę w postrzeganiu naszej osoby.

Nie bez przyczyny słynne powiedzenie „pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz” jest cytowane przez wielu stylistów oraz ludzi ze świata mody. Opierając się na pierwszym wrażeniu, można zwykle stwierdzić czy dana osoba interesuje się modą i czy ma swój styl, a co więcej, poznać jej stan majątkowy.Za pomocą ubrań ludzie niejako porozumiewają się ze światem podkreślając swą indywidualność. Poprzez ubiór wyrażają siebie, prezentują swoje poglądy i zainteresowania. Koszulki prinidea z nadrukiem stały się obecnie nie tylko częścią garderoby, ale niejako billboardami. Ich niebanalne wzornictwo w połączeniu z doskonałą jakością dzianin sprawiają, że T-shirt stanowi bazę wielu stylizacji. Doskonale podkreślają nasz styl i to, co nam aktualnie „w duszy gra”.
t-shirt z nadrukiem
Autor: Alan Levine
Źródło: http://www.flickr.com

A jaka jest historia koszulek z nadrukiem? Ponoć moda na bawełniane koszulki narodziła się w latach 30. XX wieku w Ameryce, gdzie pewna firma uszyła koszulki da drużyny futbolu amerykańskiego. Tak się spodobały kibicom, że zaczęli je podkradać. Wówczas pojawił się na nich nadruk – (dobrej jakości nadruk na tkaninie), który miał identyfikować T-shirt jako własność drużyny i tym samym odstraszyć potencjalnych złodziei. Jak się można domyślać pomysł się nie udał, jednak oznaczone koszulki stały się krzykiem mody. Mody, która trwa do dziś. Bezustannie.

Ciekawe T-shirty pozwalają także wyróżnić się z tłumu, a równocześnie zamanifestować przynależność do wybranej grupy. Dla każdego hip-hopowca wygląd to prezentacja pewnej idei – pozytywnego nastawienia do życia, a nadruki prinidea na koszulkach właśnie im to umożliwiają.
Śmieszne koszulki z nadrukiem potrafią rozbawić nas nawet w najbardziej kiepskich sytuacjach. Wyobraźmy sobie, że oczekujemy na tramwaj w deszczowy i smutny poranek. Niewyspani, z nosem na kwintę. I nagle zjawia się na przystanku młody człowiek, na którego koszulce zauważamy zabawny rysunek.
Prawda, że świat automatycznie nie staje się piękniejszy?
Racja nigdzie nie jest napisane, że koszulki z ”przekazem” powstały z myślą o młodzieży. Nic bardziej mylnego – dedykowane są wszystkim osobom, które są „jakieś”