Lampy do wnętrz Jak najlepiej wybrać lampy do wnętrza?

Oświetlenie to ponad połowa sukcesu przy projektowaniu wnętrz. Dobrze jest, już w na początku powstawania domu, tudzież remontu mieszkania rozważyć, która ściana naszego domu, mebel lub fragment ściany jest wart zaakcentowania.

Chociaż trudno to określić w czasie podczas gdy nasz gniazdko dopiero powstaje, trzeba przeznaczyć temu tematowi nieznaczną ilość czasu. Ponieważ kto wie, może w przyszłości, w salonie zawiśnie nasz ulubiony obraz, który będzie wyglądał jeszcze lepiej, kiedy na ścianie obok znajdzie się oryginalny

kinkiet.

lampa witrażowa
Autor: thenestor
Źródło: http://www.flickr.com/photos/thenestor/3455375301/
Najtrudniej jest oświetlić salon. W tym pomieszczeniu spędzamy najwięcej czasu, czytamy książki, bawimy się ze swoimi latoroślami, przyjmujemy gości. Pokój ten wymaga dlatego specjalnej troski. Szczególnie gdy zadbaliśmy w domu o ciemne meble, ciężkie tkaniny, a ściany pomalowaliśmy na mroczne kolory. Taki wystrój zabiera światło i większy żyrandol nie wystarczy. Potrzebować będziemy różnych źródeł światła. Idealnie sprawdzą się kinkiety – po jednym z każdej strony kominka czy okna.

Stojące lampy klasyczne (apdmarket.pl), z kloszem skierowanym w dół niech tworzą nastrój przy fotelu, w którym lubimy się relaksować. Jeśli pokój dzienny ma naprawdę sporo metrów i dodatkowo tworzy otwartą przestrzeń z kuchnią – światło podkreśli nam kącik do pogawędek, słuchania muzyki a nawet podkreśli urok kolekcji porcelany, którą dostaliśmy od babci.
Pamiętajmy również o ściemniaczach, jeden ruch gałką i salon wypełnia nastrój na kolacje we dwoje.

lampa
Autor: Faruk Ateş
Źródło: http://www.flickr.com

Odpowiednie lampki halogenowe nad blatem roboczym w kuchni są konieczne – w przeciwnym razie nasz cień zasłoni miejsce w którym pracujemy. Możemy też lampę na dłuższym kablu powiesić nad stołem kuchennym. Interesującym pomysłem są lampy z długimi przewodami, które zawieszamy na hakach umiejscowionych w różnych miejscach sufitu. Jakże funkcjonalne rozwiązanie!

Pokój do pracy jest zwykle nieduży, z tej przyczyny kilka lamp czy lampek spowoduje, że optycznie się powiększy. Oświetlenie biura (strona www poświęcona oświetleniu) nie powinno być zbyt mocne, ponieważ przy takim świetle psują się nam oczy. Warto też delikatnie oświetlić ścianę przy biurku, o ile lepiej będzie przebiegała nasza praca!
Wybierzmy się do sklepów z oświetleniem, zastanówmy się, przedyskutujmy ich zakup, gdyż prawidłowo dobrane światło naprawdę potrafi wiele zdziałać.