Technologia oświetlenia LED

Niemal każdy doskonale zna oświetlenie typu LED. Na początku żarówki ledowe były używane najczęściej w elektronice. Najczęściej niewielkie punkty diod były wykorzystywane jako kontrolki w różnego typu urządzeniach elektronicznych. Wtedy zawsze miały kolor zielony Kiedy jednak zmieni się ich barwę na biały oraz znacząco zwiększy moc emitowanego przez nie światła, mogą być wykorzystane jako zwykłe źródło światła.

Akcenty światłem led
Autor: Kobi Light
Źródło: Kobi Light

Na początku warto podkreślić, że żarówki LED są o wiele bardziej wytrzymałe niż żarówki klasyczne. Świecą znacząco dłużej, a oprócz tego nie gasną nagle (zobacz link do strony) jak zwykłe żarówki. kiedy decydujemy się na używanie żarówek LED, zawsze fantastycznie wiemy, kiedy zbliża się koniec ich działania. Żarówki LED zaczynają wtedy świecić mniej, dzięki czemu prosto się zorientować, kiedy trzeba nabyć nową żarówkę.

Oprócz tego czas działania żarówek LED jest bardzo długi. Podczas gdy klasyczna żarówka świeci przez jeden do dwóch tysięcy godzin, żarówka diodowa potrafi działać nawet przez pięćdziesiąt do stu tysięcy godzin. Oczywiście żarówki LED są w dodatku o wiele droższe niż klasyczne żarówki, jednakże niewątpliwie nie trzeba ich aż tak często wymieniać. Cena nabycia nowej żarówki też zazwyczaj nie jest mały – niejednokrotnie fajne żarówko energooszczędne kosztują prawie tyle ile żarówka LED.

Funkcjonalne oświetlenie
Autor: Skoff
Źródło: Skoff

Można do tego podkreślić, że żarówki LED są nader wytrzymałe i odporne na wstrząsy. Gdy upuści się zwykłą żarówkę na podłogę, zwykle się rozbije, tymczasem żarówka LED zwykle nie ulegnie uszkodzeniu. Mocne diody technologii LED rewelacyjnie sprawdzają się jako drugie źródło światła. Jeżeli ma się w swoim salonie zarówno tradycyjne oświetlenie jak i żarówki LED, można stworzyć z nich naprawdę świetne aranżacje.

Żarówkami LED możesz oświetlić wszystkie przedmioty, które są nader ładne i które chce się wyeksponować. Taki sposób oświetlenia sprawdza się dobrze głównie w modernistycznych pomieszczeniach, jednakże może zostać także użyty do stworzenia intrygującej aranżacji w bardziej klasycznie urządzonych domach – może to dać naprawdę interesujący efekt.