Pastuch elektryczny dla psiaka – dlaczego warto kupić?

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem domu, ogrodu i psa, na pewno myślisz nad odpowiednim kojcem dla pupila. Zwierzak nie powinien biegać naokoło domu, niszcząc rabaty lub grządki warzywne. Dużo lepiej jest, gdy ma własne określone miejsce.

Szczeniak
Autor: 褒忠國中 雲端網
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak uwięzienie na łańcuchu nie jest też dobrym rozwiązaniem. Znakomitą natomiast opcją jest pastuch elektryczny dla psa. Chciałbyś wiedzieć, jakie plusy posiada? Przede wszystkim pastuch elektryczny dla psa jest niewidoczny. To niewidzialne ogrodzenie (poznaj więcej), dzięki któremu zwierze nie wybiegnie poza obszar podwórka. Jego działanie oparte jest na przepływie prądu, który nie wywiera niebezpiecznego wpływu ani na zwierzęta, ani na człowieka. Jest nad wyraz bezpieczny, ponieważ nie razi czworonoga, lecz tworzy w nim tzw. psychologiczną barierę. Pies odczuwa tylko niemiły impuls, który zazwyczaj jest też poprzedzony sygnałem dźwiękowym. Ogrodzenie składa się z przewodu antenowego, nadajnika i elektronicznej obroży.

Niezaprzeczalną zaletą powyższego rozwiązania jest możliwość dowolnego ułożenia przewodu, czego nie daje zwyczajna siatka. Przewód z łatwością przykryjemy trawą albo korą drzewa. Wystarczy trochę pomysłowości, a w mig będzie niepostrzegalny (sprawdź szczegóły). Dodatkowo ostre druty mogą zranić psa, jeżeli ten zdecyduje się, by spróbować

Psy
Autor: fugzu
Źródło: http://www.flickr.com

przeskoczyć siatkę. Mogłoby to skończyć się dla niego katastrofalnie. Decydując się na elektrycznego pastucha, nie będziemy zmuszeni obawiać się tych kłopotów. Jeśli wątpisz czy pies będzie zdolny nauczyć się, gdzie jest jego miejsce, o to także nie powinieneś się martwić.

Czworonożny pupil szybko zrozumie, jakie jest jego terytorium. Zajmie mu to najwyżej 2 tygodnie, a ty już zawsze będziesz mógł cieszyć się pięknym ogrodem oraz nie będziesz ganić psiaka za każde, nawet nierozmyślne przewinienie. Co istotne, niniejsze ogrodzenia elektryczne można bez problemu rozbudować, dokładając następne elementy. Jeżeli w miejscu ogrodzenia chcesz zrobić bramę – nic łatwiejszego – to również jest możliwe. Nowoczesne technologie umożliwiają wszystko.Warto jest zastanowić się nad tego typu rozwiązaniem, ponieważ, jak widać, ma ono wiele niewątpliwych zalet. Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości, udaj się do sklepu i spytaj o wszystkie kwestie.
Źródło: sport-dog.pl