Pierwszy remont? Lepiej przeczytaj opinie o fachowcach.

Przy dzisiejszej sytuacji na rynku coraz rzadziej decydujemy się na zakup nowego domu. Zmartwieni wolimy zacisnąć pasa i nie podejmować ryzykownych zobowiązań finansowych. Banki również mniej łaskawie patrzą na chętnych, którzy chcieliby wziąć długoterminowy kredyt. Nie jest to taki problem znaczący jeśli mamy już mieszkanie, inna sprawa, gdy zamierzamy się iść na swoje, nie jest to takie łatwe do zrobienia.

cegły
Autor: Xella Polska Sp. z o.o.

Jeśli zatem nie można kupić mieszkanie, a obecne pozostawia wiele do życzenia, warto pomyśleć o przewróceniu mu utraconego blasku. Pierwszą inicjatywą jaka się pojawia jest remont (blaty na wymiar). Jest to sposób dużo lepsze niż kupno nowej nieruchomości. Dobrze remont pozwoli cieszyć się nam naszym mieszkaniem jeszcze przez kolejne lata.

Od czego rozpocząć? Najlepiej od uszczegółowienia naszych potrzeb. Czy powinniśmy odnowić całość czy tylko wybrane pokoje. Czy będzie miało to wpływ na nasze umeblowanie czy też zakup nowszych szafek, biurek zostawiamy na później?

Docieplenie od wewnątrz
Autor: Xella
Źródło: www.media.xella.pl

W dalszej kolejności należałoby zadbać o odpowiednich majstrów. Weźmy dla przykładu usługi remontowe proponują nam tutaj cały arsenał specjalistów, którzy są w stanie urzeczywistnić nasze wszystkie potrzeby: od tapetowania przez wykładanie kafelek po cyklinowanie (wytrzymałe lustra na wymiar, drzwi przesuwne i szkło Lacobel na stronie da-bud.pl). Wymienione tu remonty we Wrocławiu prowadzone są w dosyć atrakcyjnej cenie. Dziś albo ciężko o sprawdzonego fach majstra, albo mają oni rozplanowany terminarz z prawie kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

Warto poprzeglądać opinie na forach, popytać znajomych, być może posiadają dla nas jakieś unikatowe rady co do firm, które trzeba omijać szeroki łukiem. Kolejnym etapem jest sprecyzowanie wymogów, na jakich nasi specjaliście mają zrealizować nasze zamówienie. Warto to rozważyć i rzeczywiście zastanowić się nad konkretnymi zapisami w umowie. Lepiej, aby nie wyszło, że pierwsza zamówiona z książki telefonicznej usługa remont nie jest do końca zrobiona, tak jakbyśmy sobie tego życzyli.