Pomyśl, w jaki sposób myśli Twoje… mieszkanie

Zastanawiasz się, jak urządzić mieszkanie? jakich wyborów dokonać, jak stylistycznie dobrać wszelkie komponenty? To nic dziwnego, ponieważ nie tylko Ty o tym myślisz. Każdego dnia tysiące osób zastanawia się jak urządzić swoje mieszkanie. Dawniej było łatwiej, gdyż nie było zbyt dużego wyboru, obecnie wybór istnieje, ale nie zawsze dopasowany na naszą kieszeń, nie możemy również kupić wszystkiego na co mamy ochotę. Wiadomo, czynnik ekonomiczny jest najważniejszy.

Lampka nocna
Autor: Roman Boed
Źródło: http://www.flickr.com

Zamiast się zastanawiać, w jaką pójść stronę, ażeby było najtaniej, lepiej postaw się w sytuacji…swojego domu. Gdybyś nim był czego byś u siebie nie preferował? Zapewne nie preferowałbyś kurzu, pyłu i brudu czy wiecznego nieporządku, lecz to akurat normalne. Zapewne nie chciałbyś także, ażeby przytłaczała Cię nadmierna ilość różnego rodzaju niepotrzebnych sprzętów. Swoją

Blok mieszkalny
Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com

drogą, czym więcej rzeczy w mieszkaniu, tym większa szansa, iż właśnie będzie zbierał się kurz.

No więc, zbyt dużo przedmiotów to prosta droga do kataklizmu – wiecznego bałaganu. No chyba, że masz bardzo dużo czasu, by posprzątać to wszystko i doprowadzić do optymalnego porządku. Lecz tu pytanie, czy posiadasz tego czasu wystarczająco dużo? Nawet, jeśli nie pracujesz, bo zajmujesz się mieszkaniem, to nie masz pozostałych obowiązków, nie http://kuchnieportal.pl/artykul/zlewozmywaki-ze-szkla-i-stali/ masz dzieci lub choćby zwierząt, o które trzeba dbać? Mawia się (mylnie zresztą), że praca w domu to nie praca, to oczywiście błędne myślenie, bo zajmowanie się domem pochłania wiele energii i jest bardzo czasochłonne.

Praca w domu to zwyczajne, zajęcie na pełny etat. Istnieją ludzie, jacy właściwie zatrudniają osoby do sprzątania, ponieważ sami się z tym nie wyrabiają. To tylko pokazuje, ile ta praca kosztuje czasu. Domniemywam, iż większości z nas nie stać na wynajęcie pomocy, tak więc skupmy się na naszych mocach przerobowych. Skoro chcesz mieć czysto w domu, to zapamiętaj, najistotniejsza sprawa: nie przesadzaj z nadmiernym umeblowaniem.

Jeśli szafki do przedpokoju to idealnie wybrane (obejrzyj fikcjonalne szafki do przedpokoju), bez żadnych dodatkowych ozdobników, no chyba, że dobrze komponują się z całością. Jak kuchnia to pomyśl o jej użytkowaniu, ewentualne ozdoby to jak najbardziej obrazy lub duże zdjęcia. Pokój powinien być stylowy, w nim jest miejsce na książki i inne przedmioty, które mają tendencje do łapania kurzu, natomiast w sypialni obowiązkowo musisz zachować sterylność, czyli jak najmniej rzeczy, gdyż dzięki temu będzie tam minimalna ilość kurzu.