Niejednokrotnie stolik drewniany można zastosować od zwykłych stolików pod kwiaty po potężne stoły na konferencjach międzypaństwowych

Stolik drewniany jest podstawowym meblem znanym zapewne od początku cywilizacji świata. Zwykłe ścięte drzewo było dla pierwszych ludzi miejsce na stół. Mebel ten stanowi nierozłączny sprzęt wyposażenia każdego mieszkania.

drewniany stolik
Autor: Andersen Pecorone
Źródło: http://www.flickr.com

Ilość pomysłów na zrobienie stolika jest duża. Można wyróżnić stoły od prostych po niepowtarzalne. Także można wyróżnić stolik drewniany na czterech, trzech, czy jednej nodze. Drewno do wyrobu stoliczka może być toczone, graniaste, rzeźbione, powlekane czy proste. Rzeźbić stoły można w każdym rodzaju drewna. Użytkowanie stolika może być w zależności ot celu i miejsca różna. Wejdź również na stronę: (stolik z palet) Wykonuje się stoły (zajrzyj: dioralino.pl) różnorakie. Są stoliki do jadalni, składane, okrągłe, kwadratowe, trójkątne, owalne, ławy, kawowe także rzeźbione. Też z wielu gatunków drewna można zbudować stoliki. Drewno to modny materiał do produkowania wyposażenia.

Wytrzymałość stołu zależy od materiału drewna, z którego jest wykonany mebel. Wśród rodzajów stolików drewnianych są także do wyboru różne rodzaje, style, kształty, rozmiary, kolory oraz sposoby wykonania powierzchni za pomocą bejc, politur, lakierów. Stolik drewniany też może być ozdobiony warstwą okleiny, forniru. Wykonanie intarsji, czyli stosowanie różnych rodzai drewna do ozdobienia elementów stolika daje oryginalny wzór. Zapraszamy na stronę: http://www.rokko.com.pl/

zebranie przy stole
Autor: Saeima
Źródło: http://www.flickr.com
Natomiast inkrustacja, to stosowanie materiałów, takich jak rogi, metal, kości, kamienie, też szlachetne. Wytwarzane są stoły do pokojów dziecięcych, tradycyjne dla dorosłych, do biur, szkół i innych instytucji, również na indywidualne zlecenia klientów. stoły mogą być w zależności od celu składane, również obniżane lub podwyższane. Stanowią też funkcjonalne wyposażenie ogrodów, tarasów i balkonów. Mogą być też produkowane stoliki drewniane do różnego zastosowania czy wielofunkcyjne. Przykładem może być stół warsztatowy. Stolik drewniany może być wyposażony w półki lub szuflady. Odmianą stołu może być toaletka z lustrem, komoda też stolik pod komputer. stół warstwowy jest złożony z kilku stolików różnej wielkości i długości, które są stosowane w miarę potrzeby lub chowane jeden pod drugi. Tak więc jak można stwierdzić, stół może mieć różne zastosowanie, a co najistotniejsze zawsze jest trwałym sprzętem w każdym gospodarstwie domowym.