Staraj się o nieco więcej egzotyki w swoim domu!

Czy przypadkiem nie zauważyłeś, iż zdecydowana większość domów wygląda podobnie – naturalnie zawsze można dostrzec pewne różnice, lecz nie są one duże. Pewnie doskonale zdają sobie z tego sprawę chociażby akwizytorzy i przedstawiciele innych zawodów, którzy każdego dnia odwiedzają nasze mieszkania. Chociaż można pomyśleć, że jeżeli nie mamy generalnie zbyt wielu pieniędzy na aranżacje wnętrz, to ciężko wymagać wiele, to ja akurat sądzę, że to żadna wymówka. W końcu tak czy siak nawet z lichej wypłaty mamy możliwość bez większego kłopotu fajnie urządzić wnętrza zamieszkiwanego przez siebie domu!

Egzotyczna ława
Autor: Boa-Franc
Źródło: http://www.flickr.com

Na przykład interesujące, godne sporego zainteresowania, są z pewnością meble z dalekich krain. Chociażby weźmy pod uwagę meble afrykańskie czy tajskie. Uwielbiam egzotykę, tak naprawdę nastraja mnie ona pozytywniej do życia. W przeważającej większości przypadków to sytuacja jest taka, iż meble egzotyczne, naturalnie takie z wysokiej półki, mogą sprawić, że wnętrza naszego mieszkania nareszcie będą pozytywne. Piszę owy artykuł około godziny 16 – jest już najzupełniej ciemno. Czyli choć za oknem jest nieciekawie, to być może warto spowodować, że przynajmniej meble będą powodowały, iż świat będzie wspanialszy?

Zapewne wielu może powiedzieć, że to nie ma sensu, bo to tylko meble – jednakowoż wychodzę z tego założenia, iż meble egzotyczne są niesamowite, zgoła odmienna, niż te, które są produkowane w Polsce bądź Chinach. A zresztą, nie chodzi tylko o to, iż według mnie egzotyka jest niesamowita. Chodzi także o to, że przecież egzotyczne szafy bądź komody mają swego rodzaju duszę. W większości przypadków nie są produkowane w wielkich fabrykach, lecz w niewielkich pracowniach. Kiedy byłem w Wietnamie – fantastyczny kraj, zauważyłem, iż rzemieślnicy wkładają w pracę całą swoją duszę.

Zero przesady! Chcę również ostrzec, że oczywiście egzotyka jest fajna, ale w żadnym razie nie możemy sądzić, iż łączenie egzotyki z modernizmem jest zawsze nieskomplikowane. Czyli: to świetnie, że chcesz wprowadzić trochę więcej egzotyki do swojego domu, ale uważaj, bo jeżeli nie będziesz potrafił odpowiednio łączyć obu stylów, to później wyjdzie niestrawny kicz. W takim razie: bardzo serdecznie zachęcam do tego, aby chętniej sięgać po trochę bardziej egzotyczne meble. Przecież nie tylko ja myślę, iż nieco egzotyki jeszcze nikomu nie zaszkodziło.