Oświetlenie do domu i do biura

Wybierając oświetlenie do mieszkania powinno się wziąć pod uwagę kilka kwestii. Przede wszystkim przeanalizujmy, jaki rezultat chcemy osiągnąć. Zazwyczaj większość kupujących przy wyborze lampy kieruje się jak najniższymi kosztami, jakoś jest zdecydowanie na dalszym planie. Zazwyczaj nie pamiętamy o konkretnym przeznaczeniu oświetlenia.

lampa sufitowa:http://www.pmlighting.pl/Plafoniery-szklane_d140.html
Autor: U.S. Army
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże inne oświetlenie doskonale sprawdzi się w jadalni, a inne w sypialni. Nowoczesne lampy do pokoju (http://www.pmlighting.pl/Lampy-podlogowe_d117.html) można znaleźć praktycznie w każdym sklepie wnętrzarskim. Bardzo modne są aktualne modele w stylu fabrycznym. Oczywiście należy pamiętać, że tego typu typ lampy nie nie będzie pasować do każdego domu. Najlepiej pasują do otwartych pomieszczeń w stonowanej kolorystyce oraz małej ilości mebli i ozdób. Nowoczesne lofty, które zdobywają sobie sporą popularność wśród architektów wymagają dobrze dobranego oświetlenia.

Industrialna lampa sufitowa zrobiona jest najczęściej z stalowego materiału, jak metal. Ma szeroki klosz w kolorze szarym i długi przewód, ponieważ pofabryczne pomieszczenia są zazwyczaj bardzo wysokie. Warto jednakże pamiętać, że taki styl nie sprawdzi się w standardowym pomieszczeniu. Zwyczajnie zdominuje cały wystrój salonu.

Zupełnie Inny typ oświetlenia sprawdzi się w pomieszczeniach biurowych. Jeśli jednak chcemy zachować chłodny charakter przestrzeni, można zakupić świetlówki liniowe – sprawdź sklep. Taka forma oświetlenia jest właściwym rozwiązaniem, a przy tym energooszczędnym. Praktyczne oświetlenie w miejscu pracy musi być należycie dobrane.

lampy
Autor: Lamps&Co.
Źródło: Lamps&Co.

Pamiętajmy, że ludzie, które pracują codziennie w dużych biurach muszą mieć odpowiednie źródło światła. Przeważnie na dużych powierzchniach stosuje się od kilku do kilkunastu takich świetlówek. Trzeba zatem nabyć przede wszystkim modele energooszczędne. Świetlówka ma wiele plusów, przede wszystkim świeci dłużej niż klasyczna żarówka. Poza tym wytwarza mniej ciepła. Jest to bardzo istotne, gdyż w biurach, gdzie pracują też komputery jest zazwyczaj gorąco. Do wad możemy zaliczyć kosztowny montaż, emisję niezdrowego dla oka promieniowania ultrafioletowego jak również wysokie ceny detaliczne.