Projektując pokój wypoczynkowy powinieneś przemyśleć co okaże się bardziej praktyczne – sofa czy wersalka?

Jak zakupić wygodną wersalkę? Na pierwszy rzut oka tego typu nabytek nie jest trudny, jednak powinniśmy mieć świadomość, czego tak naprawdę potrzebujemy. Komplety wypoczynkowe do domu muszą być nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim przydatne.

granatowa sofa
Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego należy przemyśleć, czy potrzebujemy sofy wyłącznie do siedzenia, czy także do spania. Zazwyczaj komplety wypoczynkowe ustawiamy w salonie i raczej nie śpimy na nich na co dzień. Chociaż czasami zdarza się, że musimy przenocować znajomych, wtedy warto mieć rozkładaną wersalkę.

Poza tym rozkładane wersalki nierzadko pełnią rolę łóżka w małych mieszkaniach studenckich. Solidne sofy (w serwisie) to doskonałe rozwiązanie dla małych pomieszczeń. W dzień pełnią one rolę wypoczynkową, a w nocy mogą służyć nam jako łóżko. Należy mieć świadomość pamiętać, że każda sofa posiada pojemnik na pościel. Przed kupnem trzeba jednak dowiedzieć się, czy jest ona dosyć pojemna.Jeśli potrzebujemy więcej przestrzeni do siedzenia niż do spania, możemy kupić narożną sofę.

Naturalne inspiracje
Autor: Tikkurila
Źródło: Tikkurila

Powinniśmy się jednak dobrze zastanowić, gdzie chcemy ją ustawić, gdyż jest to raczej trudno ustawny mebel. Poza tym jeśli planujesz często zmieniać aranżację swojego salonu, lepiej wybierz klasyczną sofę i fotel w komplecie. Taki zestaw jest znacznie bardziej funkcjonalny.

Oczywiście nabywając sofę (sprawdź naszą ofertę) można również sprawdzić, z jakiego materiału jest wykonana. Jeśli masz kota zdecydowanie lepiej kup mebel wyprodukowany z nubuku, ponieważ łatwo usunąć z niej sierść. Niektóre kanapy są sprzedawane razem z pokrowcami, które, w razie potrzeby, można zdjąć. To bardzo praktyczne rozwiązanie zwłaszcza, jeśli w domu są małe dzieci. W takim wypadku można także wybrać ciemniejszy kolor okrycia, na którym brudy nie będą rzucać się w oczy.

Eleganckie sofy można nabyć praktycznie w każdym sklepie z meblami. Oczywiście w zależności od producenta będą miały równe ceny. Jeśli jednak zależy nam na niepowtarzalnym produkcie wówczas można zamówić projekt u tapicera.

Jeśli jesteś miłośnikiem dekoracji wnętrz na pewno wykosztujesz się dodatkowe akcesoria, przykładowo dobrane poduszki lub stylowy koc.