Przed młodą parą, którzy zamierzają zorganizować ślub i niezapomniane przyjęcie weselne stoi wiele wyzwań

Muszą załatwić odpowiednią salę, zdecydować się na wybrane menu, zapewnić niezbędne dekoracje i oczywiście dobrą muzykę. Zwłaszcza z tym ostatnim zadaniem może być najwięcej kłopotów, gdyż zespoły weselne nie zawsze udostępniają usługi na wysokim poziomie i jeżeli zaoferowana muzyka będzie nie za ciekawa, może to popsuć nawet doskonale zaplanowane przyjęcie. Na co więc zwracać uwagę zamawiając zespół muzyczny na wesele?

Wesele
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Na ogół jest tak, że jeśli chodzi duże uroczystości jak m.in. wesele liczy się dla nas każda złotówka. Staramy się oszczędzać na rozmaite sposoby, jednak nie zawsze tanio znaczy lepiej. Zamówienie zespołu na wesele nie należy do najtańszych – zwykle uwzględnić trzeba koszt minimum 2000 zł, co biorąc pod uwagę jednodniową imprezę stanowi rzecz jasna sporą sumę. Na dodatek różne zespoły oferują w tej cenie inne usługi, przykład https://www.planujemywesele.pl/katalog/1/kategoria/zespol-weselny/miasto/szczecin,718. Niektóre gwarantują jedynie granie muzyki, a o całą oprawę świetlną i dekoracyjną musimy zatroszczyć się sami. Inne z kolei gwarantują nie tylko swój, wysokiej jakości sprzęt, ale również kompleksową oprawę sceniczną – właściwe oświetlenie, nagłośnienie i efekty specjalne (dym, lasery itp.). Warto więc szczegółowo zweryfikować co obejmuje proponowana cena i zdecydować się na najbardziej kompleksową ofertę.
W przypadku zespołów weselnych liczy się jakość proponowanych usług i doświadczenie sceniczne muzyków. Jedni już za sprawą zwykłego keyboardu i gitary mogą zdziałać prawdziwe cuda, inni nawet dysponując rozbudowaną kadrą i sprzętem wykonują mało ciekawe przedstawienia muzyczne. Powinniśmy więc dokładnie sprawdzić jak gra zespół. W tym kierunku należy posłuchać przykładowych utworów – jeśli to możliwe na żywo.

koncert
Autor: -ted
Źródło: http://www.flickr.com
Można również przejrzeć nagrania z dotychczasowych wesel, na których będzie widać jak bawią się ludzie przy akompaniamencie danego zespołu.
Na koniec warto zwrócić też uwagę na takie kwestie, jak ta czy zespół dysponuje własnym środkiem transportu oraz czy wokalista lub wokalistka może dodatkowo pełnić funkcję wodzireja. Nie każdy bowiem się do tego nadaje, tymczasem sprawne zachęcanie gości do zabawy jest w tym przypadku bardzo ważne.