Przerwa zimowa – a może stadnina koni?

Niegdyś jazda konno była codziennością – chociaż tak czy siak nie można powiedzieć, że wszystkich ludzi było stać na konia. A dzisiaj? Cóż, jeśli mamy auta, a do tego są autobusy i pociągi, nie powinno zdziwić, iż konie w transporcie są najzupełniej niepotrzebne. Jednakowoż w rolnictwie w dalszym ciągu są one bez dwóch zdań pożądane. W branży turystycznej również, a na pewno są niezwykłą atrakcją. Szczególnie dzieci będą szczęśliwe, jeżeli odwiedzą stadninę koni. Oczywiście to musi być ta stadnina, w której konie są respektowane, w pełni zadbane. To dobrze, że rośnie świadomość społeczna, ponieważ te zwierzęta także mają uczucia.

koń
Źródło: flickr.com

Niemało funkcjonuje takich stadnin – również w największych aglomeracjach miejskich. A więc mieszkańcy Warszawy, Gdańska czy Lublina wcale nie muszą jechać wiele kilometrów, aby pokazać swoim dzieciakom konie (szerzej na stronie http://www.nadwigrami.pl/). Jeśli dziecku mocno spodoba się stadnina, kontakt z końmi, kapitalnym wyjściem jest zapisanie go do szkółki jazdy konnej.

Np. obóz konny są ciekawą ideą! Bardzo często dzieci w czasie wakacji bardzo się nudzą. Często rodzice mają wielki kłopot, aby zaproponować im coś ciekawego. Bo wiadomo, życie zawodowe. Bardzo dobrze, że istnieją stadniny, w których wreszcie dzieciaki mają okazję spędzić fajnie wolne chwile. Niezwykle wielu rodziców obawia się o bezpieczeństwo własnych pociech w trakcie tego typu „zabaw”. To łatwe do wytłumaczenia, przecież rodzice chcieliby dla swoich dzieci jak najlepiej. Jednakowoż dużego ryzyka ogólnie nie ma. Nie można takowego całkowicie wykluczyć, ale nie przesadzajmy.

konie w zimie
Źródło: flickr.com

Musimy wiedzieć, że stadniny koni są zadbanymi miejscami, a instruktażem dzieciaków nie trudnią się jacyś amatorzy (http://www.stajniaiskra.pl/art/27/uroczystosci-i-imprezy-okolicznosciowe.html). A więc to wyraźnie pokazuje, iż dziecko będzie zadowolone i będzie miało zapewnione bezpieczeństwo! Porozglądajmy się za stadninami prowadzącymi działalność w zamieszkiwanym przez nas powiecie, rzetelnie przekonajmy się, które dbają o konie oraz dzieciaki, a później sprawmy dla własnej pociechy gigantyczną niespodziankę. Całkowitej pewności i tak mieć człowiek nie może, ale trudno założyć, że takowa forma spędzania przerwy zimowej nie będzie podobać się dla naszego dziecka. Cóż, podejmijmy ryzyko, wtedy zobaczymy jak to się wszystko potoczy. Pewnie będzie wspaniale.