Przesuszone włosy

Włosy przesuszone cechują się łamliwością oraz tendencją do puszenia .
Celem nadania włosom miękkości i blasku, wiele pań sięga po artykuły do pielęgnacji suchych włosów sprzedawane w drogeriach.

fotografie
Autor: Dekoria
Źródło: Dekoria
Jednak nim nabędziesz kosmetyk zawierający szkodliwe dla włosów związki chemiczne związki, wypróbuj domowe kosmetyki sporządzone z całkowicie naturalnych składników. Najlepsza będzie bezpieczna, naturalna kuracja ziołowa, która przywróci doskonałą formę przesuszonym włosom. Włosy przesuszone są pozbawione nawilżających olejków, które przydają im poblask, miękkość jak też strukturę. Kondycję włosów pogarszają również suszarki basenowe do włosów.
zdjęcie w ramce na ścianie
Autor: Elvert Barnes
Źródło: http://www.flickr.com
Włosy z biegiem czasu stają się łamliwe jak też trudne do ułożenia, natomiast wszystko za sprawą zbyt intensywnych preparatów do pielęgnacji włosów, częstej stylizacji włosów oraz długotrwałego oddziaływania wiatru. Przesuszone kędziorki mogą być wyłącznie stanem przejściowym, jednakże gdy symptomy odwodnienia włosów nie ustają, trzeba przedsięwziąć odpowiednie środki zaradcze. Do najczęstszych przyczyn nadmiernego przesuszania się kędziorków zaliczyć możemy: intensywne pielęgnacyjne zabiegi na włosy, nazbyt częste mycie włosów jak też używanie kosmetyków zawierających chemię pozbawiają łuskę włosa naturalnej bariery ochronnej. Gorąco produkowane przez suszarki oraz prostownice dodatkowo wzmaga wrażenie suchości. Należy pamiętać, że wraz z brudem, środek myjący usuwa z włosa naturalne nawilżające olejki. Negatywne oddziaływanie otoczenia.

Jeżeli żyjesz w wilgotnym klimacie, jesteś narażona na przesuszanie się włosów. Duża porcja słońca, wilgotność powietrza a także duże temperatury prowadzą do pogarszania się formy włosów.