Przyczyny, dla jakich warto wykorzystywać fotografie

Klienci fotolabów coraz to entuzjastyczniej wybierają płótno zamiast papieru fotograficznego, szczególnie wtedy, kiedy chcą fotografię komuś podarować czy też przyozdobić nim ściany swojego mieszkania.

moje biuro
Autor: Gord Webster
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy powinniśmy wydać więcej pieniążków na taki typ odbitki i z jakiej przyczyny – w rezultacie – jest to bardziej opłacalne?

Nie powinniście od razu, na stałe przechodzić na płótno – jest to w dalszym ciągu technologia całkiem droga, i choć zapewnia dotykalne, długotrwałe efekty, to warto z niej korzystać w określonych przypadkach.

Przede wszystkim, płócienne odbitki to kapitalne podarunki. Szczególne a także w najwyższym stopniu spersonalizowane, doskonałe praktycznie na każdą okazję. Jak wszelkie zdjęcie – tyle, iż tym razem widać, iż obdarowany zdobył coś niecodziennego.

Po drugie, pieniążki wydajesz raz. Nie potrzebujesz antyramy. Odbitki papierowe wymagają ponadplanowej inwestycji w – często całkiem drogie – obramowanie. Jeżeli drukowaliście zdjęcie w faktycznie wielkim rozmiarze, to koszty co więcej rosną, i wcale nie będą to niewielkie kwoty; zwłaszcza w zestawieniu z ceną samego wydruku. Druk – (druk na tkaninach oferuje firma Tritex) plakatów to także profesja którą trudnią się podobne firmy.

przygotowanie plakatu
Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com

Po trzecie – żadnych odblasków. Nie ma, po prostu nie ma. I nie tylko dlatego, że płótna nie trzeba chować za szybą, ale także dlatego, że od samej nawierzchni zdjęcia nic się nie odbija.

Kiedy (zobacz więcej pod tym linkiem) powiesimy obramowanie, papierowe fotografie w jasnym pokoju, to prawdopodobnie samej fotografii nie zobaczymy z każdego miejsca; w zamian będziemy obserwować refleksy słoneczne albo odbitą okienną szybę. Foto tapeta to także ostatnimi czasy modna ozdoba naszych wnętrz.