Modny mężczyzna wiosną i latem

Każdego sezonu i każdego roku będzie się zmieniała moda męska i moda dla pań. Wiosenne stylizacje mogą, lecz nie muszą zawsze pozostać, tak samo jak trendy na lato albo na jesień. Panie z wielu krajów od lat nieustannie bardzo pragną nadążyć za zmieniającymi się wzorcami. Jedne obrały złotą zasadę wybierania z aktualnych trendów tylko tego, co rzeczywiście im pasuje i ma szansę sprawdzić się przez dłuższy czas. Drugie przebierają się każdego sezonu w kogoś nowego i rujnują budżet przez coroczne zamiany zawartości garderoby, lecz ostatecznie i tak nie są zadowolone z tego co mają.

mężczyzna w garniturze
Autor: Andreas Lehner
Źródło: http://www.flickr.com
Na szczęście moda męska jest pod tym względem odrobinę bardziej liberalna. A to dlatego, że spora ilość mężczyzn to raczej tradycjonaliści, którzy przyzwyczajają się do własnych rzeczy prawie tak bardzo jak do swojego samochodu czy motoru. Dlatego właśnie zarówno wiosenne stylizacje, jak też trendy na lato opierają się przeważnie na stonowanej kolorystyce i uniwersalnych długościach i wzorach, a już pora zimowa jest zwykle prawie jednobarwna. Również na temat tu: jego-styl.pl/koszule-we-wzory-na-lato-jak-je-nosic/.

Ale nie musi tak być wszędzie. Od jakiegoś czasu widać, jak moda męska powoli ewoluuje w kierunku ciekawszych stylizacji oraz różnorodności barw i materiałów. Równocześnie coraz więcej panów świadomie wybiera kolory ubrań do własnego typu urody i stylu życia. Dzięki temu nie czują się sztucznie, i stają się bardziej widoczni na ulicy. Oczywiście jest trudno właściwie dobrać komplet ubrań do własnej sylwetki, typu temperamentu i urody. Można poradzić się w tym zakresie specjalistów, którzy przygotują wiosenne stylizacje (można zobaczyć tu: http://jego-styl.pl/stylizacja-casualowa-do-350-zl-2) na najbliższy sezon i pomogą zinterpretować trendy na lato.

Podpowiedzą również kilka uniwersalnych rad, które należy wykorzystywać następnie przy samotnym poszukiwaniu garderoby. Jest kilka standardowych zasad, o których warto pamiętać niezależnie od tego, czy robi się zakupy samodzielnie czy w towarzystwie eksperta lub doskonale znającej modę kobiety. Po pierwsze dopasowanie dobrego fasonu do sylwetki. Po drugie dobór stylu ubrań do wieku. Nie ma nic straszniejszego, niż pan w sile wieku z uporem przynoszący kolejne dżinsy wycieruchy i pstrokaty podkoszulek.