Przyjemny relaks w kąpieli

Hydromasaż jest technologią która zdobywa w naszych łazienkach coraz to większą popularność. Dzięki takiemu rozwiązaniu komfort kąpieli staje się jeszcze większy a zapewniany nam masaż umożliwia relaks dla ciała. Zanim jednakże będziemy się radować z owych wszystkich zalet musimy się zastanowić jaką wannę z hydromasażem zakupić.

www
Autor: Karen Highland
Źródło: http://www.flickr.com
Jak zwykle na początek winniśmy ocenić nasze możliwości finansowe. Trzeba się liczyć z tym, że czeka nas o wiele większy wydatek niż normalnie. Ma to związek ze skomplikowaniem mechanizmu hydromasażu. Jak łatwo zgadnąć im tańsza wanna tym system skromniej rozbudowany i czasami bardziej awaryjny. Z kolei droższe wanny posiadają dodatkowe tryby i różnego rodzaju akcesoria, jakie za zadanie mają uprzyjemniać nam kąpiel. Musimy przemyśleć na ile są nam potrzebne różnego typu dodatki. Pomyślmy czy na pewno będą nam potrzebne dziesiątki funkcji masażów i innych parametrów. Za wszystkie podobne udogodnienia dopłacamy, a może się okazać, iż wcale nie będziemy z nich korzystać.

W następnej kolejności należy wybrać kształt wanny. Częstokroć wybierane bywają wanny narożne, jakie zapewniają rozsądne zagospodarowanie powierzchni w łazience. Naturalnie nikt nie powiada, że nie możemy wybrać wanny o kształcie prostokątnym. Wybór jest uzależniony od naszych indywidualnych upodobań jak też koncepcji samej łazienki. Aby w pełni korzystać z relaksujących własności hydromasażu, odpowiedniej wybrać wannę głęboką i dużą. Nie najlepszym pomysłem będzie instalowanie wanny z hydromasażem w malutkiej łazience, jeszcze gorszym – w łazience z nieefektywną wentylacją. Również istotnym jest idealnie wypoziomowanie podłoża.

Wybierając miejsce instalowania trzeba pamiętać, że aparaty wchodzące w skład hydromasażu, montowane poniżej wanny, powinny posiadać swobodny dopływ powietrza (producenci nie polecają zabudowywania wanien tego typu płytkami ). Wanna z hydromasażem (dużo więcej) musi być instalowana dokładnie według zaordynowań producenta, przez zawodowców z właściwymi uprawnieniami. Tyczy się to zwłaszcza elektryka, bowiem wymogi bezpieczeństwa są znaczne (spód wanny, a co jest z tym związane również kabel z puszką montażową, są narażone na działanie wody).