Romantyczny świecznik. Kluczowa część kolacji

Gdy chcesz zaprosić kogoś na wyjątkową kolację musisz zadbać o odpowiednie ozdoby. Szczególnie trafną będzie odpowiednio dobrany świecznik. Z jakiego powodu właśnie świecznik jest tak ważny? Ponieważ tylko świecznik może zapewnić taki wyjątkowy, romantyczny nastrój. Żadne sztuczne oświetlenie nie jest w stanie sprawdzić się tak samo świetnie. Możesz też niby przyciemnić światła i zapalić tylko niewielką lampkę. Jednak tego rodzaju rozwiązaniu wciąż będzie daleko do uroku prawdziwego ognia i zapachu świecy.

romantyczna kolacja
Autor: Didriks
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego powodu koniecznie sięgnij po romantyczny świecznik, który bazuje na prawdziwych świeczkach. Tylko tego rodzaju świecznik spełni swoje zadanie. Wprawdzie wybrane ledowe lampki także wyglądają niezwykle atrakcyjnie, jednak może się zdarzyć, że zniszczysz nastrój. Zwłaszcza, jeżeli osoba, którą zaprosiłeś lubi klasyczny romantyzm.

kolacja przy świecach
Autor: jenn
Źródło: http://www.flickr.com

Klasyczny świecznik nie musi jednak znaczyć, że będzie to jakieś staroświecki rozwiązanie. Nie musisz kupować gadżetu, który wygląda ja te z poprzednich wieków. Część takich ozdób może wyglądać nawet nieco zabawnie. W sprzedaży znajdziesz o wiele bardziej interesujące propozycje.

Romantyczny świecznik może być niezwykle nowoczesną dekoracją, która jednak nie jest wyzuta z unikalnego uroku (przykładowo taki: www.lovingit.pl/blog/walentynkowe-diyczyli-jak-zrobic-swiecznik-ktory-stworzy-romantyczna-aure-w-naszym-mieszkaniu/). Możesz kupić nawet dekorację tego typu z grawerem. Tego rodzaju rozwiązanie będzie idealne wtedy, kiedy masz zamiar zorganizować szczególną kolację, choćby w ramach zaręczyn (sprawdź promocje na sale weselne lubuskie).

Ozdoba tego typu nie musi stanowić jedynego źródła oświetlenia. Spożywanie posiłku przy tego rodzaju świetle nie byłoby za bardzo komfortowe. Możesz jednak zostawić lekkie oświetlenie elektryczne, a jednocześnie świecznik wykorzystać do stworzenia unikalnego klimatu. Tańczący ogień i cienie natychmiast wykreują romantyczny nastrój.