Co dobrze jest wiedzieć na temat męskiej modzie

Jakiś okres czasu temu trendy było noszenie kaloszy. Nie do końca wiem czym to było spowodowane. Deszcze tamtego roku – mimo że nierzadkie – nie były na tyle intensywne by ten szał kaloszowy wyjaśnić.

Autor: stracd
Oczywiście „na pierwszy ogień” poszły panie. Zaroiło się w porannych programach TV od mniej lub bardziej znanych pań, które – kiedy tylko nadarzyła się okazja – z ochotą prezentowały swoje najmodniejsze, kolorowe kalosze. No i lawina ruszyła! Również panowie oszaleli! W kąt trafiały zwyczajne jednokolorowe kalosze męskie i damskie. Zamieniono je na gustowne, wzorzyste, gumiaki dla pań i panów.

Zdarzało się, że taki dobór kaloszków do eleganckiego stroju sprawiał dosyć upiorne wrażenie. Pewnego razu miałem sposobność w dość chmurzasty, ale jeszcze nie deszczowy dzień widzieć mężczyznę, który wysiadał z eleganckiej limuzyny w niezwykle szykownym ubiorze. Jego wizerunek zepsuły tylko żółciutkie najmodniejsze męskie kalosze w geometryczne kształty.

Na pewno lepszą propozycją dla pana wysiadającego z limuzyny mogłyby być mokasyny męskie lub też, – jeżeliby chciał wspomniany pan na herbatę pójść w trochę mniej galowym stroju – dobrym pomysłem są męskie buty miejskie. Jest to nadzwyczaj wygodne skrzyżowanie obuwia typu sportowego z obuwiem wizytowym. Równie dobrze sprawdzają się do spodni dżinsowych jak i do spodni bardziej eleganckich.

Wszyscy wiemy, że kulturalnego mężczyznę można poznać po jak wyglądają jego buty. Ta zasada obowiązuje mężczyzn także w domowych pieleszach, choć z pewnością w mniejszym stopniu. Pan domu jeżeli już nosi kapcie męskie (bo nie wszyscy to lubią) również powinien zdecydować się na odpowiednie. Najlepiej aby były w stonowanych kolorach no i przede wszystkim wygodne, albowiem trudno oddawać się przyjemnościom zabawy z dziećmi czy czytać dobrą książkę w mało wygodnych kapciach męskich.