Ślub kościelny- jak można udekorować wnętrze świątyni

Ślub kościelny jest w Polsce nadal jedną z najbardziej uroczystych ceremonii. W tym dniu większość młodych par stara się, aby świątynia wyglądała rzeczywiście uroczyście. Zazwyczaj jej dekorowaniem trudnią się określone osoby, czasami na stałe związane z danym kościołem, jednak gdy para młoda pragnie wprowadzić własnego dekoratora bądź zająć się tą kwestią własnoręcznie, nie powinno być z tym dużych kłopotów.

dekoracje ślubne kościoła

Trzeba jednakże zaznaczyć, że dekoracje ślubne kościoła nie są tanie. Rzecz jasna, można porozumieć się z pozostałymi parami, które biorą ślub (więcej o wideofilmowanie nowy targ) w tym samym dniu, żeby koszty dekoracji rozdzielić.Ponadto, warto wybrać także stosowny sklep z dekoracjami. Duża ich ilość funkcjonuje przeważnie w internecie. W takich sklepach można wybrać materiał, który wypełni przestrzenie pomiędzy ławkami lub gotowe wstążki. Z reguły oferowane są też kompozycje ze sztucznych kwiatów lub kule kwiatowe w różnych kolorach, które świetnie sprawdzają się w kościelnych wnętrzach. Planując dekorację można zapytać księdza czy kościół dysponuje niezbędnym dywanem. Jeśli nie, można go wypożyczyć, ponieważ większość sklepów oferuje na szczęście taką alternatywę. Polacy przeważnie są tradycjonalistami, niemniej we współczesnych dekoracjach weselnych można dostrzec coraz więcej niebanalnych pomysłów. Jeśli ślub odbywa się wieczorem, w półmroku polskich kościołów idealnie sprawdzą się świece. Oczywiście, najlepiej umieścić je w ozdobnych lampionach, gdyż w takim przypadku będą na pewno bezpieczniejsze.

para młoda w kościele
Autor: flickr.com
Źródło: flickr.com

Takie świeczniki, lampiony czy popularne latarenki są dostępne w sklepach z dekoracjami ślubnymi w dosyć atrakcyjnych cenach, wobec tego każda osoba wybierze akcesoria odpowiadające jej oczekiwaniom.
Jeśli posiada się dosyć ograniczony budżet, wypożyczanie gotowych dekoracji może stać się znakomitym rozwiązaniem. Zdecydowana większość sklepów z ozdobami wypożycza zarówno świeczniki, jak i kule z kwiatów. Czasami wysyłają je nawet w najbardziej odległe tereny Polski. Wypożyczenie jest zdecydowanie tańsze. W dodatku, nie ma się problemu z tym co zrobić z dekoracjami po ślubie. Jednakże dzięki szerokiemu asortymentowi zakup dekoracji nie powinien przekroczyć założonych na ten cel funduszy, przede wszystkim jeżeli w sklepie kupi się akcesoria do ich samodzielnego wykonania. Kup także http://happenings.pl/6-dekoracje-pojazdow