Ślub w Barcelonie? A może w Grecji?

Na ten jedyny dzień czekamy całe nasze życie. Zwłaszcza panie planują go jeszcze w dziecięcych latach. Marzą o pięknej białej sukience, szykownej karocy i ukochanym na rączym rumaku. Wiadomo, że z upływem czasu, te wizje ewoluują. Ale cały czas posiadamy w głowie gotowy scenariusz, który pragniemy w przyszłości wykonać.

Czasami poddajemy się trendom. A śluby za granicą są teraz wyjątkowo na czasie. Każdy chce, by ten dzień był cudowny. A ślub w Paryżu, czy w Nowym Jorku bez wątpienia będzie nie do zapomnienia. Młodzi często chcą wziąć ślub w miejscu, które coś dla nich znaczy. Obecnie dużo jeździmy po świecie. Czasami jest tak, że poznajemy się na wycieczce. Bywa też tak, że to miasto szczególnie przyjemnie nam się kojarzy i dokładnie tam chcemy powiedzieć uroczyste „tak”.

Pobieramy się czyli organizacja wesela krok po kroku
Autor: BW Photography
Źródło: BW Photography

Niezwykle modne są ceremonie w Grecji. Ten piękny kraj jest wprost stworzony do celebrowania. Tam czas biegnie zupełnie inaczej. Wielka uczta na plaży przy dźwiękach ludowej greckiej muzyki to z pewnością niezapomniane przeżycie. Z tych samych przyczyn wybiera się też włoską wieś, gdzie mieszkańcy są wyjątkowo życzliwi. Dodatkową zaletą tych miejsc jest przepyszne jedzenie.

Venice Special
Źródło: www.venicespecial.com

Czasami też bywają inne sytuacje. Zagraniczne wczasy bardzo często są pełne nieoczekiwanych wydarzeń. Odkrywamy inną kulturę, smakujemy tutejsze dania, a także zawieramy nowe, ciekawe znajomości. Egzotyczny klimat i upalna wakacyjna aura wyjątkowo sprzyjają letnim uczuciom. W bajecznych okolicznościach przyrody bardzo łatwo stracić głowę dla tubylców. Dlatego, zdarza się, że z takiego wypoczynku wracamy z małżonkiem. Jest to z pewnością dość szaleńczy krok, ale dla zakochanych nie ma rzeczy niemożliwych.

A gdy już powrócimy do ojczyzny, należy pamiętać o wielu formalnościach. Sprawdźmy więc przed powrotem, które dokumenty są nam potrzebne i gdzie się udać, aby nasz ślub był potwierdzony przez rodzime prawo. Potem już tylko można wydrukować zdjęcia i chwalić się znajomym, bo taki ślub to rzecz do pozazdroszczenia.