Różne pomysły na ozdobienie ścian w domu

Zapewne każdy z nas spotkał się ze stwierdzeniem, iż mieszkanie bez obrazów jest niczym cudnej urody twarz bez oczu. Trafna to metafora, albowiem to obrazy stawiają kropkę nad „i” w naszych wnętrzach . Jeden obraz, parę chwil i nie poznajemy własnego salonu. W ramy oprawić możemy to, co nam tylko serce i dusza podpowiada. Fotografie, rysunki dzieci, stare druki, lub własnoręcznie stworzone kolaże. Ważne, aby charakter elementu współgrał zresztą pomieszczenia i odzwierciedlał temperament właściciela.

obraz
Autor: http://demur.pl
Źródło: http://demur.pl
W ostatnim czasie dużym powodzeniem cieszą się obrazy drukowane na płótnie. Taki wydruk w wielkim formacie ciekawego zdjęcia może zapewnić niesamowity efekt.

W szczególności skradły nasze serca tryptyki. W dzisiejszych czasach kładzie się nacisk na drobiazgowe odtwarzanie rzeczywistości przy pomocy aparatu fotograficznego i techniki komputerowej, w związku z tym nie ma żadnych ograniczeń w kwestii wyboru wymarzonego motywu. Abstrakcje, krajobrazy, reprodukcje malarzy – mamy w czym wybierać. Fine art print pozwala na uzyskanie bardzo wysokiej jakości, przy jednoczesnym zapewnieniu trwałości barw.

Przy pomocy technologii druku cyfrowego możemy wydrukować własne zdjęcia jak i reprodukcję obrazu na oryginalnym malarskim płótnie, które zamienią się w malownicze obrazy gotowe do powieszenia na ścianie.

obraz
Autor: www.e-oprawa, meble: inniliving.
Źródło: www.e-oprawa, meble: inniliving.pl

Spośród zdjęć z domowej kolekcji zdecydujmy się na takie, które przywołuje najmilsze chwile (jeżeli jest to fotografia ze starego, rodzinnego zbioru, możemy je zeskanować). Zgrajmy swój plik ze zdjęciem, i poszukajmy w internecie drukarni, wpisując frazę: obrazy drukowane. Wykwalifikowani pracownicy niewątpliwie uczynią wszystko, by format, przygotowanie pliku oraz efekt końcowy spełnił nasze oczekiwania.

Dobierając obrazy na ścianę łatwo jednak o efekt bałaganu. Nie zapominajmy, że wszystkie elementy powinny tworzyć spójną całość, a co najważniejsze nie mogą wisieć na dosłownie każdej ścianie w domu. W tej kwestii zwykle sprawdza się minimalizm. Przy urządzaniu domowej galerii umieśćmy więc kilka ramek obok siebie, na jednej ze ścian. Ramki powinny być ułożone w kształt koła, prostokąta czy trapezu, tak by stanowiły spójną całość.