Tradycyjny parkiet nie wychodzi z mody. Ulepszają się tylko niuanse, np. format klepki.

Współcześnie dobrze spostrzegany jest większy rozmiar. Parkiet to posadzka z drewna na lata. Pasuje do każdego wnętrza , nawet tego z składnikami w stylu rustykalnym. Podłoga po cyklinowaniu staje się jak nowa. Nawierzchnię parkietu dębowego najodpowiedniej zabezpieczyć nieszkodliwym lakierem poliuretanowym lub olejem do podłóg.

Płyty stolarskie
Autor: Matt
Źródło: http://www.flickr.com
Parkiet dębowy to najbardziej uznany towar stosowany do układania podłóg drewnianych. Tradycyjny parkiet dębowy cechuje się niepowtarzalną konstrukcją drewna i dużymi atutami użytkowymi. To właśnie dzięki nim parkiet komponuje podłogę na lata. Głęboką naprawę takiej podłogi (łącznie z cyklinowaniem) wolno uskutecznić nawet czterokrotnie. Tak więc można orzec, iż jest to podłoga dla wielu pokoleń. Wszelkie te czynniki w zestawieniu czynią, iż jest on zauważany jako wszechstronny i wieczny, a przez to nadzwyczaj praktyczny. Podłogi parkietowe dębowe nienagannie prezentują się w jakichkolwiek wnętrzach bez względu od ich charakteru i użycia. Sami dopełniamy wyboru pod względem gatunku drzewa, szablonu i rodzaju wykończenia powierzchni. Każda z tych cech wpływa na optyczne postrzeganie podłogi i przynosi sposobność wizualnego formowania pomieszczenia.

Modyfikacja ojczystych rodzajów drewna kreuje idealną opcję dla drewna sprowadzanego równolegle ubogacając osiągalną paletę odcieni. Sektor pełen jest rozmaitego rodzaju parkietów dębowych (www.parkietypryczynicz.com.pl/parkiet_debowy.html), które występują w bardzo wielu rozmaitych form. Do tego dochodzą jeszcze różne wersje, gatunki, kolory i mamy krocie przeróżnych możliwości, z których tylko garstka nadaje się rzeczywiście na podłogę. To istotna kwestia, gdzie zadecydujemy dokonać zakupu własnej podłogi. Ryzykujemy bardzo wiele, w końcu tracimy sporo pieniędzy. Prócz tego, niektóre skazy mogą utrzymywać się w ukryciu i pojawić się dopiero za rok czy dwa, tak więc ciężko będzie wykazać montażyście względnie sprzedawcy ich winę. Najważniejsze to wybrać pewne źródło, takie jak Hajnówka – klik.