Stosunki między ludźmi nigdy nie są poprawne. To czyni nasze życie takie ciekawe, chociaż często to przeszkadza w normalnych relacjach

Nie zawsze wszystko się udaje, to przecież kwintesencja życia, że raz jest perfekcyjnie, a w przyszłości wręcz tragicznie. Jeśli powiadamy o trwaniu to jednak przez większość czasu jest stateczne i niezbyt ekscytujące. Znaczna większość z nas musi wykonywać pracę, nie mamy wystarczająco czasu na spełnianie swoich pasji, nie zarabiamy tyle, ile byśmy chcieli. Życie więc to prosta linia, proste tętno, czasem tylko przerywane przez podnoszące ciśnienie wydarzenia – błogie i nieco gorsze.

małżeństwo
Autor: Ben Seidelman
Źródło: http://www.flickr.com

Podobnie można rzec o stosunkach międzyludzkich , które są właściwie naszym całym życiem. Gdy się zakochujemy to jakby wszystko nieoczekiwanie stawało się łatwiejsze i piękniejsze. Nie myślimy już o ponurych chwilach, napawamy się daną chwilą. stajemy się podekscytowani i pragniemy więcej tych dobrotliwych doznań. Psycholodzy zinterpretują ten stan jako „romantyczny”, nieco filmowy, potulny jak nagły wybuch wiosny w środku zimy, ale na pewno nie trwający wiecznie. Nawet w filmach o tematyce romantycznej taki stan nie trwa stale, pojawia się jakiś kłopot, który naraża na próbę naszą więź.

Taki film jednak zawsze dobrze się kończy, a dalsze życie nie jest już przedstawione. A to dopiero w nim, w tym codziennym trwaniu nasz związek wystawiony jest na największą próbę – prawdziwe, niekiedy przyziemne, czasem bardziej ekscytujące, życie. To jest dopiero próba czasu, która wykaże czy naprawdę jesteśmy dla siebie stworzeni. To w tym czasie rozpatrują się losy naszego związku (wszystko co musisz wiedzieć o terapii par). W gruncie rzeczy to w każdym czasie może wybuchnąć kryzys, ale nie ma reguły, bo każda relacja jest przecież inna. Niektórzy mają już jednakże takie problemy w typowej komunikacji, tak nie zdołają odnaleźć źródła swoich problemów (a chcą!), że decydują się na terapię małżeńską.

małżeństwo
Autor: Garry Knight
Źródło: http://www.flickr.com

Taka terapia częstokroć rozwiązuje wiele problemów, ale uwaga(!) działa tylko wówczas, gdy naprawdę dwie osoby tego naprawdę chcą. Jeśli jednak tylko jedna osoba będzie tego chciała, a druga nie będzie widziała kłopotu, to szansa na ratunek związku niestety raptownie spada. Aczkolwiek, od czasu do czasu każdy związek wystawiony jest na próbę i jakoś udaje się stłumić kryzys bez kuracji, więc może zanim się na to zdecydujemy, spróbujmy powalczyć sami, być może to się opłaci.


Wyświetl większą mapę