Wystrój z epoki naszych babć w dzisiejszych dekoratorskich trendach

Wystrój wnętrz to zawsze sprawa indywidualnego smaku, ale także panującej w danym okresie mody. Bardzo dobre efekty daje optymalnawspółpraca własnej filozofii tego, jak ma się prezentować wykończone pomieszczenie oraz odpowiednich praktyk, jakie może dostarczyć nowa moda, t znaczy coś zupełnienowego albo zyskującego swoje drugie życie.

Jeżeli zbierzemy kilka interesujących trendów w dziedzinie wystroju mieszkań styl retro objawi nam się jako ten najlepiej wpisujących się do powyższego opisu – znajdziesz w nim cząstkę swoich fascynacji, a także dodatkowo docenisz kilka ciekawych nowinek.

O domach w stylu retro mówi się, że jest to wnętrze z duszą. Naszym głównym odniesieniem jest tu przeszłość, elegancka, gustowna, luksusowa, lecz nie wyzywająca. Można co prawda zaczerpnąć z baroku, jednak jeśli będzie to nawiązanie zbyt przesadne dojdzie do zbyt ciężkiej formy, która nijak się ma do stylu retro. Styl dawny odznacza się sporym plusem, jakim jest dostępność rzeczy z „epoki”, ale nie tylko. Nie jesteśmy zmuszeni bowiem dokładnie trzymać się jakiegoś okresu, idealnie sprawdzą się stare meble, jakie posiadali nasi przodkowie, świetne przedmioty dostaniemy także na targach staroci.

Stylowe dekoracje i elementy wyposażenia wnętrz: bellemaison.pl/kategoria/lazienka/reczniki

Oczywistym jest, że styl dawny to przeszłość z klasą, lecz może mimo wszystko nie chcesz urządzać własnego mieszkania w całkowitym stylu retro. Możesz poeksperymentować, jednakże miej na uwadze to, iż każde pomieszczenie z więcej niż jednym użytym stylem w wystroju wnętrz może źle wyglądać w odniesieniu do całości. Zachowaj zdroworozsądkowy umiar, przejrzyj poradniki wnętrzarskie, pooglądaj inne mieszkania, sprawdź, w jaki sposób to zrobili inni. Nikt ci przecież nie zabroni zawiesić zazdrostki w kuchni powinny one jednak pasować do koncepcji aranżacji kuchni.

Podobnie rzecz ma się z łazienką, nie musisz przecież zaopatrzyć się w klasyczny komplet ręczników, może to być zwykły zestaw – pamiętaj jednak, nie przesadź ze zbyt żywymi barwami. Jeżeli bowiem łazienka posiada niektóre detale w stylu dawnym, jest dość typowa, przydałyby się w niej stonowane barwy ręczników czy innych detali.

Takie przykłady można oczywiście mnożyć. Ważne, by czerpiąc ze sprawdzonych praktyk stworzyć coś naszego, coś co spodoba się także innym, a nam pozwolić cieszyć się oryginalnym wnętrzem przez długie lata.