Wygodny styl wojskowy

Na dzień dzisiejszy śmiało można powiedzieć, że trwa moda na styl militarny. Ma to odzwierciedlenie w rozmaitych aspektach życia. Coraz więcej osób jest zainteresowanych tematyką wojskową i militarną, a zatem dziejami wojen i broni, jak również tymi sprawami w aspekcie współczesnym. Niezwykle popularne są repliki broni, używane zarówno do odtwarzania wydarzeń historycznych, jak i w celach rozrywkowych. Jednym z przejawów tej mody jest również popularność gry w paintball, czyli strzelania ze specjalnej broni za pomocą nabojów z farbą.

Samolot
Autor: Jim
Źródło: http://www.flickr.com
Styl wojskowy obejmuje również modę. Na przestrzeni ostatnich lat można było zauważyć rozmaite zmiany odzieży wzorowanej na wojskowym mundurze. Ubrania takie są w większości przypadków niezwykle funkcjonalne z uwagi na wytrzymałe materiały, dużą ilość kieszeni i inne elementy. Są więc używane w części sportów ekstremalnych, jak również przykładowo w survivalu. Spodnie o charakterze wojskowym takie jak na przykład spodnie Helikon są również bardzo funkcjonalne i wytrzymałe, przez co wybiera je wiele osób.

Styl wojskowy a subkultury

odzież militarna
Źródło: http://www.sxc.hu/

Liczne części ubioru w stylu militarnym bywają kojarzone z przedstawicielami różnych subkultur. Elementy jak na przykład ciężkie buty czy kurtka Harrington przeważającej części ludzi kojarzą się z grupą skinheadów i charakterystycznym dla nich ubiorem. Natomiast plecak typu kostka, często z demobilu, to dodatek, który lubią przedstawiciele punków oraz część wielbicieli ciężkich brzmień. W tych sytuacjach najczęściej plecaki te pokryte są naszywkami z nazwami zespołów muzycznych i rozmaitymi hasłami.

Militaria a moda

Styl zawierający wojskowe akcesoria to również styl w modzie. Wariacje na temat ubiorów wojskowych niekiedy sięgały bardzo daleko. Co najważniejsze, styl militarny przewiduje wykorzystanie wzoru moro na tkaninach. Deseń ten także pojawia się w wielu rozmaitych rodzajów i barwach, ponieważ nie musi już posiadać właściwości kamuflujących. Dlatego widuje się między innymi wzór moro w odcieniu różowym. Styl militarny to również ubrania w kolorze oliwkowej zieleni i khaki. Istnieje wiele rodzajów obuwia, dla którego wzorem były buty wojskowe. Ostatnio na przykład bardzo modne były oficerki damskie, oparte na długich butach skórzanych noszonych w wojsku.