Światła w mniejszych i większy sklepach

Gdy znajdujemy się w wielkim markecie mamy wrażenie, że to oświetlenie jest dość mocne. Trudno nie ulec też wrażeniu, że w sklepie jednak każda rzecz wygląda o wiele fajniej niż w domowym świetle czy też zwykłym dziennym świetle. Prawda jest taka, że oświetlenie dla sklepów jest właściwie dostosowane. Wszystko po to by wszystkie produkty wyglądały bardziej atrakcyjnie i byśmy z większą chęcią po niego sięgnęli. W sklepach spożywczych światła są mocne, a w sklepach z ciuchami bywa przytłumione. Wszystko jest związane z odpowiednim wyborem żarówek i ogólnej oprawy do światła. Co najważniejsze dla producentów odpowiednia gra światłem pomaga w osiągnięciu oczekiwanego obrotu.

http://www.trilux.com/pl/obszary-zastosowan/shop-retail/pomieszczenia-handlowe/
Autor: podoboq
Źródło: http://www.flickr.com

Sklepowe światło

Jeśli chodzi o grę świateł to jest ona istotna nie tylko na obrazach wielkich impresjonistów, ale też w sklepach. Jeśli zaś mówimy o oświetlenie dla sklepów to nie możemy zapominać o tym, że dziś najlepszym rozwiązaniem okazuje się wnętrz (przejdź do oferty) ledowe. Jest to jednak coś innego niż to, które kupujemy do własnych mieszkań, mimo że też ostatnio i w naszych mieszkaniach wybieramy oświetlenie led. Wystarczy jednak rozejrzeć się po jakimkolwiek sklepie, by zobaczyć, że zdecydowanie oświetlenie sklepowe różni się od domowego. W sklepach najistotniejsze jest odpowiednie wyeksponowanie towaru i nieważne czy chodzi o owoce, czy o komputery, lodówki, czy ciuchy i kosmetyki. Najważniejsze jest, by wszystko świetnie wyglądało.

sklep
Autor: Eric Daugherty
Źródło: http://www.flickr.com
Bywa, że czasem takie światło myli klienta, bo zdaje nam się, że kupiliśmy piękne pomarańcze, a w mieszkaniu okazuje się, że wyglądały one świetnie tylko na półce w sklepie, ale cóż, przecież poza spojrzeniem, klient ma jeszcze opcję dotknięcia towaru. Pamiętajmy, więc w sklepach, by nim coś kupimy to po prostu porządnie daną rzecz sprawdzić. A powracając do wspomnianego światła sklepowego, to musi ono być rzeczywiście dobrze rozmieszczone w innym wypadku sklep zacznie przynosić straty. Dlatego tak ważne jest by, kiedy rozkręcamy sklep w jakimś pomieszczeniu albo wolnostojącym budynku, musimy upewnić się jaki jest stan świateł. Jeśli wszystko jest w porządku można nic nie zmieniać, ale jeśli coś nam jednak nie pasuje, to lepiej zamienić je na oświetlenie ledowe.